FAKTY

PCM za szlabanem, ale jest dobra informacja dla…

Niepełnosprawni zaparkują darmo, choć były inne plany.

Firma “Interparking” na początku października chce uruchomić szlabany przy wjazdach na parkingi koło szpitala. Rozpoczął się montaż urządzeń. Obecne od lipca parkomaty to rozwiązanie przejściowe – za około dwa tygodnie, pacjenci będą pobierali bilet przy szlabanie, a potem powędrują do kasy, by zapłacić za czas postoju. Każda godzina to 2 złote.

– Korzystne jest to, że kierowcy nie muszą się martwić, czy nie za mało wrzucili do parkomatu czy za dużo. Opłata zostanie naliczona za faktyczny czas korzystania z parkingu – mówi Jacek Włodarczyk z “Interparking”.

Kasa będzie mieściła się w “budce”, gdzie do niedawna urzędowali parkingowi PCM.

Dobra wiadomość jest taka, że za parkowanie nie zapłacą niepełnosprawni. Były plany, by płacili część stawki, choć w Strefie Płatnego Parkowania w mieście osoby niepełnosprawne parkują za darmo w dowolnym miejscu na podstawie Karty Parkingowej. O kontrowersyjnym zamierzeniu napisaliśmy w sierpniu – CZYTAJ TUTAJ.

Przypomnijmy, że pod presją naszych publikacji wycofano się z całodobowych opłat – CZYTAJ TUTAJ. Od października opłata za parking przy szpitalu ma obowiązywać tylko w dni powszednie: 2 zł za 60 minut od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, plus pierwsze 15 minut bezpłatnie. W soboty, niedzielę i święta opłat nie będzie.

Tagi:

Jeden komentarz do “PCM za szlabanem, ale jest dobra informacja dla…

Comments are closed.