KOMUNIKACJA

Pętla gotowa. Wracają przystanki

Zakończyły się prace drogowe związane z inwestycją na pętli przy ul. Waltera-Jankego.

Trwają prace wykończeniowe przy budynku i zagospodarowaniu terenu. Od piątku, 30 października, została przywrócona stała organizacja ruchu autobusów na pętli autobusowej Waltera-Jankego. W stałej lokalizacji będzie funkcjonował również przystanek 20 Stycznia/kościół Miłosierdzia Bożego.

Dotychczasowe tymczasowe przystanki zlokalizowane na ul. 20 Stycznia i Waltera-Jankego w rejonie pętli autobusowej i kościoła Miłosierdzia Bożego zostaną zlikwidowane. Autobusy będą zatrzymywały się w stałych lokalizacjach – na stanowiskach przystankowych na pętli autobusowej oraz w nowej zatoce na przystanku 20 Stycznia/kościół Miłosierdzia Bożego.

Od poniedziałku 2 listopada ponownie będzie czynna kasa biletowa na pętli Waltera-Jankego (w dni robocze od 6:30 do 14:30).

Od wtorku 3 listopada, w związku z przebudową nawierzchni peronu dla pasażerów na przystanku Grota-Roweckiego/Kilińskiego (kier. centrum) zostanie on  tymczasowo zawieszony. W zamian autobusy będą zatrzymywały się na przystanku Orla/Ewangelicka. Jednocześnie zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku Rzgowska 4 w stałej lokalizacji.

Przypomnijmy – inwestycja objęła budowę małego budynku dworca (54 m.kw. powierzchni użytkowej) z poczekalnią dla pasażerów, kasą biletową, pomieszczeniem socjalnym i technicznym dla pracowników MZK, toaletami (w tym dla pasażerów) i monitoringiem. Ponadto wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej przy przystankach na nową, betonową i zagospodarowanie terenu. Budowa dworca na Bugaju to część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.