FAKTY

Pięciu chętnych do Rady Miejskiej (aktualizacja)

Kandydaci z pięciu komitetów powalczą w okręgu 19 (część Bugaju) o mandat po Sławomirze Szczesiu. Dziś o godz. 16.15 minął termin zgłoszeń komitetów do Komisarza Wyborczego w Łodzi.

Zarejestrowały się komitety: Sławomira Szczesia, Ewy Wadowskiej-Filarskiej, Dariusza Cymermana,  Dariusza Jakóbka i “Pabianice Są Nasze”, za którym stoi Włodzimierz Iwaszko. Komitety do 25 października mają czas na zgłoszenie kandydatów. Z reguły rejestrują kandydatów tożsamych z nazwą (jeśli jest w niej nazwisko).

O mandat powalczą w takim układzie: Sławomir Szczesio (o odzyskanie), Ewa Wadowska-Filarska (stoi na czele Uniwersytetu III Wieku, działa w Radzie Seniorów), Włodzimierz Iwaszko (hydraulik zwolniony ze ZWiK po podejrzeniu tworzenia krytycznej wobec zarządu spółki gazetki „Zwikówki”), Dariusz Cymerman (informatyk; jego tata – Andrzej był w latach 80. wiceprezydentem Pabianic) i Dariusz Jakóbek (nauczyciel historii znany z prawicowych przekonań).

Tutaj znajdziecie dokument z Krajowego Biura Wyborczego, a poniżej zdjęcia – Cymerman, Szczesio, Jakóbek, Iwaszko.

 

 

 

AKTUALIZACJA:
Dziś, 27 września, do naszej redakcji przyszła Ewa Filarska-Wadowska z informacją, że jej komitet wyborczy został rozwiązany. – W miniony piątek otrzymaliśmy informację, że komitet tej pani, który został zgłoszony w środę, rozwiązał się już w czwartek, czyli działał jeden dzień. To pierwsza taka sytuacja – usłyszeliśmy w łódzkiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.
Niedoszła kandydatka nie chciała mówić o powodach swojej rezygnacji. Być może – w przypadku wygrania wyborów, musiałaby zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdyż to działalność prowadzona na majątku gminy (z tego powodu stracił mandat prezes pabianickiego PTTK Sławomir Szczesio). Filarska zarejestrowała zresztą swój komitet w siedzibie UTW (Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 14).