KRUCHTA

Pielgrzym Mackiewicz: “Odpoczywam od polityki, telefonów i sms-ów” [VIDEO]

Prezydent Pabianic wziął urlop, by modlić się w intencji mieszkańców i poznawać problemy ludzi.

Wczoraj wyruszyła po raz 551. Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasna Górę. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W gronie ok. 300 pątników wędruje prezydent Pabianic. To jego 15. wyprawa do cudownego obrazu Czarnej Madonny. Idzie prywatnie, w ramach urlopu, jednak modli się nie tylko w osobistych intencjach, ale i o to, by żyło się jak najlepiej wszystkim mieszkańcom Pabianic.

O swoich pielgrzymkowych motywacjach opowiedział portalowi archidiecezja.lodz.pl. Na początku strofuje autora pytań, że nie jest “pierwszym pielgrzymem” ani “pierwszym mieszkańcem Pabianic”. Zobacz, jak to uzasadnia:

Pielgrzymka to dla prezydenta odskocznia od codziennych obowiązków.

– To jest takie pięć dni, kiedy niesamowicie ładuję akumulatory, kiedy odpoczywam od tego codziennego zgiełku pracy, od polityki, telefonów sms-ów, tego co jest związane z pełnioną przeze mnie funkcją – mówi pielgrzym Grzegorz Mackiewicz.

Prezydent na każdej pielgrzymce odnajduje coś nowego, kolejne emocje i wrażenia, a w momencie dojścia do celu odczuwa niezwykłą więź i moc, wynikającą z przebywania w gronie fantastycznych ludzi i darów Ducha Świętego.

Okazuje się, że pątników słuchają nie tylko Niebiosa, ale i inny pątnik – prezydent Pabianic.

– Na pielgrzymce są i prezesi dużych firm, i ci którzy ledwo wiążą koniec z końcem, mają problemy życiowe. Sama możliwość rozmowy z nimi, doświadczanie ich świadectwa jest niezwykłą wartością i człowiek nabiera wielkiego dystansu do tego, co później robi.

Jak przyznaje, udział w pielgrzymce “ma wpływ na podejmowane decyzje, jak postrzega się świat, bo nie kończy się on na urzędowym korytarzu”.

Jak informowaliśmy w połowie czerwca, od 551. pielgrzymki obowiązują spore zmiany – do tej pory pielgrzymka rozpoczynała się 20 sierpnia i trwała do 29 sierpnia. Teraz to 19-26 sierpnia. Pątnicy wędrować będą nie cztery, ale pięć dni.

Przed nimi jeszcze ponad 3 dni marszu na uroczystości odpustowe Matki Boskiej Częstochowskiej – 26 sierpnia.

13 komentarzy do “Pielgrzym Mackiewicz: “Odpoczywam od polityki, telefonów i sms-ów” [VIDEO]

  1. A ja podziwiam za wytrwalość i pozdrawiam! Niech kazdy zajmie się sobą i nie wtyka nosa w czyjes zycie.

   1. Popatrz kto dba o PR z radnych pisu. Niektórzy nawet zaczęli pokazywać się z kościele a dawniej omijali go szerokim łukiem. Nawrócenie? Mackiewicz od zawsze był związany z Kościołem, GRYGLEWSKI też chodzi od lat a Waldi, Wlodzio, Pietia? Z Drogi Krzyżowej uciekali po 1 stacji i fotkach na fb

 1. Na pielgrzymkę potruchta … z komusiami pomnik będzie bronił i da im stołeczki wicuszka w mieście. Typowy brat łata. Z każdym i wszędzie pójdę byle się na stołku utrzymać.

  1. A który z tych prawych i sprawiedliwych jest tak naprawdę katolikiem? Któryś z panów W jakiś inny radny, może ten co lubi przysłać zonce?

 2. To ile prezydent ma urlopu w roku ? Przed chwilą wakacje i wyjazd … teraz znów 5 dni ? Czy może Redakcja policzyć te dni wolne naszego Piastującego ?

  1. @kadrowy co cię obchodzi urlop Mackiewicza? Zcznij się zastanawiać, czy Mackiewicz nie będzie za chwilę prezydentem Polski, w miejsce Dudy, z powodu afery pedofilskiej byłego marszałka sejmu Marka K!
   Przecież ta afera, spadła Kukizowi 15 i PSL-owi, jako z Nieba!

 3. Poszedł się modlić …co więcej pozostało. Naczelnik odpowiedzialny za Termo mu ucieka a tu inwestycja w polu i CBA na karku.

Comments are closed.