KRUCHTA

Pielgrzymi szukają samochodu na bagaże

  • Pabianiccy pątnicy szykują się do drogi, ale na razie nie mają auta na bagaże.
  • Biuro pielgrzymkowe przyjmuje intencje o tych, którzy nie mogą wyruszyć w drogę i gwarantuje omodlenie.
  • W tym roku pielgrzymom z naszej archidiecezji przyświeca hasło: “Jezus nadzieją Kościoła łódzkiego”.

Niedawno zapowiedzieliśmy 553 Pieszą Pielgrzymkę Pabianicką na Jasną Górę. W zdecydowanie mniejszym reżimie sanitarnym, ale pójść może  maksymalnie 300 osób niezaszczepionych. Nie ma ograniczeń co do liczby pielgrzymów zaszczepionych.

Przypomnijmy – religijna wyprawa rozpocznie się 19 sierpnia w czwartek mszą  o godz. 7. 00 w kościele św. Mateusza w Pabianicach. Do Częstochowy pątnicy przybędą 23 sierpnia ok. godz. 17. 30. Tak jak w zeszłym roku powrót z Częstochowy jest indywidualny.

Zapisy i apel

Zapisy od 10 do 18 sierpnia w godz. 16.00 –  19.00 w parafii św. Maksymiliana. W ostatnim komunikacie pielgrzymkowym jest mowa o tym, że do zapisu potrzebny jest dokument tożsamości oraz, jeśli ktoś posiada, dokument potwierdzający szczepienie.  Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 100 zł (dorośli) i 70 zł (dzieci).

“Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć z nami na pątniczy szlak mogą zapisać się do grupy duchowej. Te zapisy również przyjmować będzie biuro pielgrzymkowe w parafii św. Maksymiliana w godzinach otwarcia. Każdy, kto chce, aby zanieść Jego intencję do Tronu naszej Mamy, może złożyć ją do przygotowanego pudełka. Gwarantujemy, że zostanie ona omodlona i zaniesiona na Jasną Górę” pisze ks. kierownik Przemysław Kansy.

Duchowny ponadto apeluje: “Poszukuję osoby z samochodem ciężarowym bądź busem, która pomogłaby przy przewozie bagaży podczas pielgrzymki. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 579 747 267”.

Informacje na bieżąco TUTAJ.