KRUCHTA

Pielgrzymi wracają do Ksawerowa

Wspólnie przeszli około 270 kilometrów.

Marysia Urbanek, Weronika Kisiel, Julka Radzikowska, Magda Kolasińska, Zyta Szarafiniak i ks. Dominik Sujecki – to śmiałkowie, którzy 2 lipca wyruszyli na pielgrzymkę do hiszpańskiej katedry w Santiago de Compostela. Wszyscy są członkami Grupy Młodzieżowej działającej przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie.

Do celu doszli w minioną sobotę (dolecieli do Porto i stamtąd wyruszyli). W nogach mają około 270 km (do Santiago nie ma stałej trasy, pątnicy sami obierają drogę).

„Ostatni dzień. Totalny szok. Radość miesza się ze smutkiem. Jedni chcą wracać do domu, inni chcą zostać dłużej. Dzisiaj zwiedziliśmy Finisterrę i Muxię. Jutro ruszamy w drogę do Ksawerowa! Dziękujemy Wam za wsparcie!” – napisali na profilu „Z Ksawerowa do Santiago”, gdzie można było śledzić ich podróż.

Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba (Camino de Santiago) jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków (obok Rzymu i Jerozolimy). Według legendy ciało św. Jakuba pochowano w miejscu, w którym dziś znajduje się miasto Santiago de Compostela.

Ostatni dzien. Totalny szok. Radość miesza się ze smutkiem. Jedni chcą wracać do domu, inni chcą zostać dłużej. Dzisiaj…

Opublikowany przez Z Ksawerowa do Santiago Poniedziałek, 15 lipca 2019

Tagi: