KRUCHTA

Pielgrzymka do Częstochowy nie dla niepełnoletnich i seniorów

Pielgrzymi zobowiązani są do wędrowania w dwumetrowych odstępach i muszą mieć zakryte usta oraz nos.

O ograniczeniu liczby pielgrzymów do 150 osób i planowanym limicie wieku i innych ograniczeniach z uwagi na pandemię COVIOD-10 napisaliśmy 22 czerwca. O tym, że tak będzie wiadomo dziś, opicjalnie.

Ks. Przemysław Kansy, kierownik 552. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na JG ogłosił to na profilu FB.

  •  Tak jak w zeszłym roku pielgrzymka rozpocznie się 19 sierpnia Mszą Świętą o godz. 7. 00 w kościele św. Mateusza w Pabianicach. Do Częstochowy pątnicy przybędą  23 sierpnia ok. godz. 17.30.  Trasa taka jak w zeszłym roku.
  • Łącznie z obsługą pielgrzymować może maksymalnie 150 osób w przedziale wiekowym 18-65 lat. Noclegi dozwolone są w namiotach jednoosobowych  (z wyłączeniem rodzin, które nocować mogą w namiotach wieloosobowych).
  • Pielgrzymi zobowiązani są do wędrowania w dwumetrowych odstępach i muszą mieć zakryte usta oraz nos. Każdego dnia, każdemu pielgrzymowi będzie mierzona temperatura, na co wyraża się zgodę przy zapisie.
  • Powrót z Częstochowy jest indywidualny. Nie jest organizowany wspólny powrotu autokarami.
  • Ksiądz kierownik napisał: “Musimy liczyć się z sytuacją, kiedy na przykład dzień przed rozpoczęciem pielgrzymki dostaniemy odgórne zarządzenie w sprawie odwołania pielgrzymki. Dlatego polecajmy w swoich modlitwach sprawę naszej, 552. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę”.

Drodzy pielgrzymi, nadeszła pora, aby Wam przekazać część informacji dotyczących tegorocznej, 552. Pieszej Pabianickiej…

Opublikowany przez Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Sobota, 18 lipca 2020