KRUCHTA

Pielgrzymka do Częstochowy nie dla niepełnoletnich i seniorów

Pielgrzymi zobowiązani są do wędrowania w dwumetrowych odstępach i muszą mieć zakryte usta oraz nos.

O ograniczeniu liczby pielgrzymów do 150 osób i planowanym limicie wieku i innych ograniczeniach z uwagi na pandemię COVID-19 napisaliśmy 22 czerwca. O tym, że tak będzie wiadomo dziś, opicjalnie.

Ks. Przemysław Kansy, kierownik 552. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na JG ogłosił to na profilu FB.

  •  Tak jak w zeszłym roku pielgrzymka rozpocznie się 19 sierpnia Mszą Świętą o godz. 7. 00 w kościele św. Mateusza w Pabianicach. Do Częstochowy pątnicy przybędą  23 sierpnia ok. godz. 17.30.  Trasa taka jak w zeszłym roku.
  • Łącznie z obsługą pielgrzymować może maksymalnie 150 osób w przedziale wiekowym 18-65 lat. Noclegi dozwolone są w namiotach jednoosobowych  (z wyłączeniem rodzin, które nocować mogą w namiotach wieloosobowych).
  • Pielgrzymi zobowiązani są do wędrowania w dwumetrowych odstępach i muszą mieć zakryte usta oraz nos. Każdego dnia, każdemu pielgrzymowi będzie mierzona temperatura, na co wyraża się zgodę przy zapisie.
  • Powrót z Częstochowy jest indywidualny. Nie jest organizowany wspólny powrotu autokarami.
  • Ksiądz kierownik napisał: “Musimy liczyć się z sytuacją, kiedy na przykład dzień przed rozpoczęciem pielgrzymki dostaniemy odgórne zarządzenie w sprawie odwołania pielgrzymki. Dlatego polecajmy w swoich modlitwach sprawę naszej, 552. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę”.