FAKTY

Pieniądze uzbierane. Do zdobycia odznaka Narodowej Policji Ukrainy

Na konto zbiórki od początku grudnia wpłynęło ponad 190 tys. zł, czyli ponad miesiąc przed jej zakończeniem.

Znajomi, koledzy, przyjaciele i mnóstwo pabianiczan zmobilizowali się, by zebrać pieniądze na leczenie Rafała Dzwonnika, zmagającego się z groźnym nowotworem mózgu.

O tym, że pabianiczanie szybko otworzyli serca i portfele napisaliśmy TUTAJ.  Grupa Wolontarystyczna “Agrafka” założyła na FB grupę Licytacje dla Rafała. W ten sposób uzbierano już ponad 10 tys. zł.

Do 6 stycznia trwa licytacja specjalna. Komendant Policji w Kutnie podinsp. Józef Poreda, wcześniej funkcjonariusz KPP w Pabianicach, kolega Rafał, podarował wyjątkową wyjątkowy przedmiot. To oryginalna odznaka Narodowej Policji Ukrainy, otrzymana od gen. Wiaczesława Abroskina, Zastępcy Komendanta Narodowej Policji Ukrainy za udział w zatrzymaniu na terenie Ukrainy obywatela Gruzji Mamuki K., sprawcy głośnego w październiku 2018 roku zabójstwa Pauliny D. z Łodzi.

Przypomnijmy; Rafał jest policjantem od 20 lat. Od kilku lat kierował zespołem do spraw nieletnich w Pabianicach. Trafił do szpitala w sierpniu 2020 roku po tym, jak zemdlał w domu. Właśnie zaczynał urlop.

Rezonans nie dał odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę się stało. Czekał na nią dwa miesiące. W tym czasie jeszcze dwukrotnie był hospitalizowany. Po ostatnim z ataków stracił mowę, miał niedowład prawej ręki. Krwawienie w głowie zmusiło lekarzy do natychmiastowej operacji. Na diagnozę czekali wszyscy, a zwłaszcza On, żona Kasia, 11-letnia córka Ola i 16-letni syn Jakub.

Nikt jednak nie spodziewał się, że zamiast odpowiedzi, nadejdzie wyrok: glejak wielopostaciowy IV stopnia lewej półkuli. Najbardziej złośliwy spośród wszystkich.

Niedawno pabianiczanin zakończył wyczerpujący cykl radioterapii i chemioterapii, teraz jest w trakcie kolejnej chemii. Rezonans zaplanowany na 20 stycznia 2021 roku da odpowiedź czy leczenie powstrzymało rozrost glejaka. To również moment, w którym Rafał może poddać się innowacyjnej terapii Nano Therm. Na nią właśnie potrzebne są pieniądze.