ROZRYWKA

Pierwsze złoto Kingi Królik na Mistrzostwach Polski Seniorów

Podczas 98. Mistrzostw Polski Seniorów zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 3 000 metrów z przeszkodami.

Zawody odbyły się w Suwałkach. Nasza biegaczka uzyskała czas 9:47,84. Przed biegiem legitymowała się najlepszym wynikiem uzyskanym w tym sezonie przez polskie zawodniczki (9:36,63). Siostry Alicja i Aneta Konieczek, olimpijki z Tokio uzyskały w tym sezonie rezultaty słabsze, ale ich rekordy życiowe z ubiegłego roku były poniżej 9:30. Ta trójka była typowana do medali. Był to typowy bieg na miejsca. Pierwszy km Alicja Konieczek 3:14,1, drugi km Patrycja Kapała 6:37,5 (3:23,4). Na ostatnim km tempo znacznie wzrosło (3:10 km). Na ostatnią przeszkodę trzy zawodniczki wbiegły niemal równocześnie. W tym miejscu Kinga zaatakowała. Żadna zawodniczka nie była w stanie odpowiedzieć. Ostatnie 400 m Kinga pokonała w 1:09,0. Tym samym biegaczka Azymutu zdobyła swój pierwszy złoty medal w kategorii seniorów.

Następny start 18 czerwca, w Paryżu. Kinga pierwszy raz wystartuję w mitingu najwyżej światowej klasy Wanda Diamond League Meeting, gdzie pobiegnie 3 000 m z przeszkodami.

Linki do wyników TUTAJ

(Źródło: UKS Azymut Pabianice)