KOMUNIKACJA

Piesi nie mają co wyczekiwać kładki

Wykonawca wprowadził zakaz ruchu pieszych przez przejście kolejowe przy ul. Torowej.

Od 9 września w związku z trwającym remontem PKP nieczynny jest przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Torowej. W minioną niedzielę pisaliśmy, że prawdopodobnie nie będzie tu dopuszczony także ruch pieszych. Mimo to mieszkańcy przeskakują między wykopami, by przejść na drugą stronę.

Na Torowej pojawił się niedawno znak zakazujący ruchu pieszych. Nie ma szans na kładkę:

– Wykonawca, z uwagi na kaliber robót i głębokie wykopy, kategorycznie odmówił. Chodzi o bezpieczeństwo – mówi rzecznik UM Aneta Klimek.

Od 23 września nieczynny będzie przejazd na ul. Wspólnej – CZYTAJ TUTAJ.

Informacja dla pasażerów

Autobusy linii „260” i „262” kursują objazdem. Z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do ul. Zamkowej, dalej pojadą ulicami: Wspólną, Karniszewicką do Torowej i następnie stałymi trasami.

Dla linii „260” zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku, a dla linii „262” analogiczny objazd obowiązuje także z Kudrowic do Pabianic. Autobusy zatrzymają się na istniejących przystankach na ul. Karniszewickiej oraz na dwóch przystankach tymczasowych w stronę Kudrowic: Wspólna/Karniszewicka i Karniszewicka/GS.

Utrudnienia potrwają co najmniej dwa tygodnie, w kolejnym etapie zostanie zamknięty przejazd na ul. Wspólnej (od 23 września).