FAKTY

Pijana uszkodziła kilka pojazdów

Pabianiccy policjanci zatrzymali 58–letnią mieszkankę miasta, która jadąc fordem ka uszkodziła 6 pojazdów. Kobieta była nietrzeźwa. Posiada także czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za jazdę wbrew obowiązującemu zakazowi kara do 5 lat więzienia.

25 września, około godziny 20.30, pabianiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu 6 pojazdów na ulicy Popławskiej. Natychmiast pojechali we wskazany rejon Pabianic. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy jechała ul. Wajsówny swoim fordem focusem, na jej pas ruchu wjechał ford ka. Doszło do zarysowania pojazdu. Kobieta pojechała za sprawcą zdarzenia. Na ul. Popławskiej kierujący fordem ka zatrzymał się. Okazało się, że to kobieta. Funkcjonariusze wylegitymowali kierująca i sprawdzili jej stan trzeźwości. 58-letnia pabianiczanka była pijana. Miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Policjanci szybko ustalili, ze kobieta posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na tym sprawa się jednak nie zakończyła, gdyż sprawczyni podczas swojej podróży ulicami Pabianic uszkodziła także pięć innych zaparkowanych pojazdów. Pabianiczanka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za prowadzenia samochodu wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 58-latki zdecyduje teraz sąd.

 

(Źródło: KPP Pabianice)