FAKTY

Pijana wsiadła za kierownicę. Wjechała w ogrodzenie

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda nietrzeźwej kierującej. Kobieta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Wkrótce 38-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

3 maja, ok. godz. 21.30, mieszkaniec ulicy Sienkiewicza w Dobroniu usłyszał straszny huk. Gdy wyjrzał przez okno swojego domu zobaczył pojazd marki Volvo, którym próbuje odjechać kobieta. Kierująca wjechała w ogrodzenie i uderzyła w zaparkowanego przy krawędzi jezdni opla.

35-letni mężczyzna wybiegł ze swojej posesji i wyciągnął kluczyki ze stacyjki samochodu kobiety. Następnie wezwał na miejsce patrol policji. Mundurowi zajęli się nieodpowiedzialną kierującą. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kobiety.

Początkowo 38-letnia mieszkanka gminy Dobroń twierdziła, że to nie ona kierowała. Jednak świadek zdarzenia temu zaprzeczył. Kierująca została zatrzymana przez funkcjonariuszy i umieszczona w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przyznała, że wsiadła za kierownicę ”po kielichu”. Teraz 38-latka odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

(Źródło: KPP Pabianice)