FAKTY

Pijany kierowca uciekł po spowodowaniu kolizji. Wytropił go Ares

Ukrywał się w krzakach, znalazł go policyjny pies.

Do kolizji drogowej w Jerwonicach doszło przedwczoraj (poniedziałek, 3 września). Opel Zafira wypadł z drogi, uderzając w kapliczkę i ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, a w rozbitym aucie zostawił rannego pasażera. Trop podjął czworonożny funkcjonariusz Ares – 37-letni sprawca ukrył się w pobliskich zaroślach. Jak się okazało, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grożą mu dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy.

Ares w pabianickiej komendzie służy od 2017 roku jako pies patrolowo-tropiący. Wystarał się o niego radny powiatowy Włodzimierz Stanek (pisaliśmy o tym TUTAJ).

– Starania o psa trwały prawie rok, bo jak każda moja inicjatywa, była przez starostę blokowana. Czas pokazał, że walka się opłaciła. Do tej pory nie mieliśmy takiego psiaka w komendzie i w razie potrzeby trzeba było ściągać czworonoga z Łodzi. To znacznie wydłużało czas interwencji – mówi Stanek.

Opiekunem i przewodnikiem Aresa jest sierżant sztabowy Arkadiusz Frątczak. To – oprócz wspólnej służby w godzinach pracy – oznacza przebywanie z psem 24 godziny na dobę. Prawie 3-letni Ares ukończył kilkumiesięczne szkolenie w Sułkowicach. Sprawdza się przy legitymowaniu agresywnych osób czy podczas patrolowania ulic w trakcie meczu i po imprezach sportowych. Używany jest także do tropienia sprawców włamań, kradzieży oraz do poszukiwania osób.


7 komentarzy do “Pijany kierowca uciekł po spowodowaniu kolizji. Wytropił go Ares

 1. Rozumiem, że kierowca ukradł samochód i nie można by go znaleźć gdyby zwiał, no bo numery rej. nic a nic by nie pomogły…Panie Stanek przestań Pan bredzić o wielkim sukcesie, który policja Panu zawdzięcza! A utrzymanie psa kosztuje!

  1. Stanek to dobry radny tu lampa , tam piesek,tu barierka, tu fotka , tam motorek i czasem pistolecik…

   1. Większego lansera niż Grzegorz i to za publiczne pieniądze i przy pomocy przekupionych mediów nie znajdziesz. A miasto zdycha…błyszcząca nędza.

 2. Widać, że opłacani przez PO hejterzy usilnie próbują aktywność Stanka jako radnego zniweczyć. Panie Starosto koniec bliski, a i Twój lennik z ratusza też mam nadzieję się wyprowadzi na zieloną trawkę.

  1. Owszem! Koniec już bliski! Ale dla Unii Europejskiej! Teraz to będzie Eurokalifat.Stańko i Mackiewicz to nie Sobieski!!

 3. Brawo dla radnego Stanka za determinację. Kolejna sprawa ważna dla mieszkańców została zrealizowana.

 4. Jak czytam na tym forum propagandowe rewelacje ws. p. Stanka, to aż mi się ciśnie na usta: łubu dubu łubu dubu …
  Ha ha ha
  PS. Swoją drogą muszę przyznać, że taki śmiech dobrze robi z rana.

Comments are closed.