ROZRYWKA

Piknik z Pudelsami i Chylińską

Moc atrakcji tuż za miedzą.

W przyszły weekend rusza V edycja ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Urząd Marszałkowski WŁ przygotował imprezę m.in. w Łasku – w niedzielę 13 maja.

Na placu 11 listopada w godz. 16-22 na uczestników czeka strefa innowacji (zabawy z robotem humanoidalnym, wirtualny świat, nowe technologie), konkursy z nagrodami, strefa kreatywna dla dzieci, animacje i gry dla najmłodszych oraz inne atrakcje (np. pokazowy mecz siatkówki drużyny PGE Skra Bełchatów).

Chętni sprawdzą się w escape roomach – przygotowano dwa autorskie pokoje: ETNOGRA i FUTUROGRA. Będzie można odbyć podróż w przeszłość, aby rozwikłać tajemnicę starej studni. Potem przeniesiemy się do świata nowoczesnych technologii, umieszczonych w specjalnie przygotowanej kapsule kosmicznej. Miłośnicy laserów, świateł UV czy labiryntów znajdą tu okazję do ich podziwiania. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Pudelsów i Agnieszki Chylińskiej.

Również 13 maja w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się Dzień z Funduszami Europejskimi. Przygotowano koncerty, rodzinny piknik, strefę dla dzieci (dmuchańce, malowanie twarzy, animacje i konkurs organizowany przez konstantynowskich policjantów) czy grę miejską prowadzoną przez harcerzy. Na chętnych będą czekać zajęcia fitness, zumby i jogi – ruch się przyda, bo na placu Wolności zacumują food tracki i inne stoiska gastronomiczne. Wydarzenie potrwa w godz. 14-19.

(Fot. Marcin Mietlowski)