ROZRYWKA

Pikniki i festyny dla mieszkańców – sprawdź, gdzie

„Rodzina, ach rodzina”

To hasło pikniku organizowanego przez Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz placówkę wsparcia dziennego „Junior”. 4. edycja imprezy odbędzie się w piątek 24 maja na terenie ośrodka (ul. Partyzancka 31, wejście od ul. Chłodnej), a na uczestników czekają m.in. występy na scenie, fotobudka, dmuchańce, warsztaty, konkursy z nagrodami, gry i animacje, grill, wata cukrowa. Wszystkie atrakcje i poczęstunek są bezpłatne. Zabawa trwa w godz. 14-19.

„Graj fair” i przyjdź na festyn

Na boisku klubu LKS “Orzeł” Piątkowisko (ul. Stadionowa 14) w najbliższą sobotę (25 maja) odbędzie się piknik pod hasłem „Graj fair”. Bawimy się od godz. 9 do 15. Czekają m.in. gry i zabawy z wolontariuszami „Agrafki”, mini olimpiada (przeciąganie liny, speed ball, rolla bolla, giga karty, quiz), bańki mydlane i malowanie twarzy. Zobaczymy mecz ligowy E1 Orlik (2008 i młodsi) oraz pokibicujemy uczestnikom turnieju piłkarskiego grupy F2 Żak (2011 i młodsi). Jedną z atrakcji będzie również wspólne malowanie sportowego muralu z „Krukiem” – powstanie napis „Graj fair”.

Świętujemy okrągły jubileusz

Z okazji 100. urodzin PCK, w sobotę (25 maja) na Lewitynie odbędzie się festyn. Atrakcje czekają już od godz. 10, kiedy to wystartuje rajd rowerowy na ok. 20-kilometrowej trasie (zapisy od godziny 9.00). Nie lada gratka czeka o godz. 11 – biegacze oddadzą się ulubionemu sportowi wraz ze swoimi czworonogami (rejestracja na bieg z psem „Podaj łapę” o godz. 10.30). Rodzinny piknik zacznie się o 13.00. W programie gra miejska, dmuchańce, animacje, konkursy, malowanie buzi, stoiska z mała gastronomią i inne atrakcje. Impreza potrwa do godz. 18.