KOMUNIKACJA

PKS Wieluń teraz przez dworzec PKP w Pabianicach

Od  1  grudnia autobusy PKS Wieluń zatrzymują się na krańcówce autobusowej Dworzec PKP w Pabianicach, na stanowisku nr 2 (wiata przy budynku dworca). Przystanek przy dworcu zastąpi dotychczasowy postój na przystankach na ul. Łaskiej (Łaska / Dworzec PKP i Łaska / Wiejska).

Wprowadzenie autobusów PKS bezpośrednio pod dworzec kolejowy jest kolejnym krokiem ku integracji transportu publicznego w Pabianicach. Podróżni korzystający z autobusów PKS będą mogli korzystać z ogrzewanej poczekalni dworca, wyposażonej m.in. w toaletę dla podróżnych. Do tej pory autobusy zatrzymywały się na przystankach Łaska / Wiejska i Łaska / Dworzec PKP. Od 1 grudnia będą się zatrzymywały na dworcu PKP w obydwu kierunkach – zarówno w stronę Łodzi, jak i Wielunia. Dzięki temu, podróżnym łatwiej się będzie przesiadać zarówno na miejskie autobusy, jak i pociągi. (Dziś jeszcze dodatkowo kierowcy zatrzymywali się  dwa razy przy dworcu – w nowym i starym miejscu, ale wkrótce miną dotychczasowe przystanki przy Łaskiej).

Po ograniczeniu przez przewoźników oferty przewozowej w czasach pandemii covid-19, PKS Wieluń pozostał jedynym przewoźnikiem, operującym w tym rejonie miasta. Autobusy PKS Wieluń zatrzymują się w Pabianicach również na przystankach Partyzancka / Lumileds i Partyzancka / Konstantynowska. Poza PKS Wieluń, pasażerowie z Pabianic mają do dyspozycji jeszcze kursy PKS Bełchatów, który przejeżdża przez centrum (ulicami Partyzancką, św. Jana i Kilińskiego).

Trwają rozmowy z kolejnym przewoźnikiem, który wyraził zainteresowanie, aby jego autobusy przejeżdżały przez Pabianice i aby także zatrzymywały się przy dworcu PKP.

Autobusy PKS Wieluń w kursach do Łodzi zatrzymują się po drodze w Ksawerowie (przystanek na ul. Łódzkiej przy Pocztowej), natomiast w Łodzi zaplanowano postój na al. Politechniki (przy rondzie Lotników Lwowskich i przy ul. Radwańskiej) oraz na dworcu Łódź Kaliska (jest to przystanek końcowy).

W kursach do Wielunia autobusy PKS Wieluń zatrzymują się m.in. w Dobroniu, Łasku i Widawie. Bilety na przejazd można kupić u kierowcy.

Odjazdy PKS Wieluń z dworca PKP w Pabianicach (stanowisko nr 2):
Odjazdy do Łodzi Kaliskiej:
– w dni powszednie o 6:50, 9:00, 10:27, 14:50, 17:00 (ten kurs tylko w piątki),
– w soboty o 7:50 i 14:50,
– w niedziele o 7:50, 14:50 i 19:15.
Odjazdy do Wielunia:
– w dni powszednie o 9:56, 11:56, 13:26, 14:27, 16:36, 18:46 (ten kurs tylko w piątki),
– w soboty o 11:56 i 16:36,
– w niedziele o 11:56, 16:36 i 21:07.

(Źródło: komunikacjapabianice.pl)