FAKTY

Plakat ONR “Zdrowy naród bez odchyleń” prawdopodobnie zniknie z ul. Zamkowej

Prezydent zarządził kontrolę sposobu korzystania z tablic informacyjnych w centrum miasta. Jeśli nie pochodzą od najemców lokali, zostaną usunięte.

27 lipca napisaliśmy, że mieszkańcy idący główną ulicą Pabianic mogą zobaczyć na jednej z tablic plakat z napisem “Zdrowy naród bez odchyleń”. Według podpisanego na nim ONR ma on pełnić funkcję edukacyjną. Polacy mają wybór. Ikonki z jednej strony przedstawiają obywatela z liściem marihuany, butelką i oznaczonego jako LGBT. Z drugiej są wysportowani patrioci: ludzie z flagą w ręku, podnoszący sztangę i myślący o Polsce.

Tablic informacyjnych od frontu budynku przy Traugutta 2 jest łącznie osiem. Najemcy korzystają z nich od lat. Po naszej publikacji prezydent polecił Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej wystąpić do najemców, żeby wskazali, której tablicy są właścicielami i na jakiej podstawie z niej korzystają.

– Polecenie będzie wykonane w trybie pilnym. Tablice, które są puste lub w których znajdują się materiały niepochodzące od najemców lokali, zostaną usunięte. ONR ani Młodzież Wszechpolska nie są najemcami w budynku – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznika prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

“Zdrowy naród bez odchyleń” to hasło w centrum miasta

Tagi:

Jeden komentarz do “Plakat ONR “Zdrowy naród bez odchyleń” prawdopodobnie zniknie z ul. Zamkowej

Comments are closed.