ROZRYWKA

Platforma ze św. Mikołajem i motocykle poprowadzą paradę

Choinki i elfy opanują Zamkową.

W tę niedzielę (8 grudnia) pabianiczanie będą się bawić na Jarmarku Świątecznym. Zabawę tradycyjnie poprzedzi parada sprzed Urzędu Miejskiego na Stary Rynek. Ruszy około godz. 15.10 w asyście motocykli, na czele z platformą św. Mikołaja. Za elfy, gwiazdki, prezenty i bombki przebiorą się m.in. dzieciaki i młodzież z pabianickich szkół, członkowie stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, pracownicy firm i wolontariusze.

Na starówce wypatrujcie stoisk ze świątecznym asortymentem, ozdobami, słodyczami i gastronomią (42 wystawców). Jarmark rozpocznie się około godz. 16. Będzie wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie chlebem z prezydentem (około 18.30), ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami. Pojawi się także św. Mikołaj z prezentami.

Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 (ok. 15.45) i artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury (ok. 16.10). O godzinie 17.30 koncert “The Stars Cover Band”, a o godzinie 19.00 zagra gwiazda wieczoru – zespół “Daj to głośniej”.

(Fot. Paweł Nowak)

***

Ulica Kościuszki będzie nieprzejezdna w godz. 14.30 – 15.15 – zbierają się tam uczestnicy parady. Kolumna przejdzie z ulicy Kościuszki w prawo, w ulicę Zamkową aż do Starego Rynku. Prawy pas ulicy Zamkowej (kierunek Warszawska) będzie wówczas zamknięty. Czas przejścia szacowany jest do godz. 15.45.

Z kolei już od piątku 6 grudnia będzie obowiązywał zakaz parkowania w zatokach dookoła Starego Rynku, a w dniu Jarmarku Świątecznego w godz. 8.00 – 21.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice otaczające plac: Sobieskiego, Stary Rynek południe (przedłużenie Grobelnej), Stary Rynek zachód.

***

Oto rozkład jazdy specjalnej linii, która dowiezie i odwiezie uczestników jarmarku: