FAKTY

PO, SLD, BSR, KKRP i Nowoczesna razem powalczą o władzę w Pabianicach

Dziś na pikniku europejskim, tuż po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego, zawiązała się koalicja samorządowa.

Na scenie występowali „Gitarzyści po 40-stce”, a gościem specjalnym był Michał Kamiński (poseł na Sejm III, IV i VIII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji). Działacze KOD (organizatorzy pikniku) częstowali m.in. chlebem ze smalcem, grochówką i słodkościami. Pogoda dopisała, były tańce i śpiewy, a chętni mogli sfotografować się z… kaczorem Donaldem, „ubranym” w unijną koszulkę.

W takich okolicznościach ogłoszono utworzenie koalicji, która powalczy o władzę w jesiennych wyborach samorządowych. Jak zaznaczył lider pabianickiego KOD Janusz Nagiecki, otrzyma ona wsparcie Komitetu. Wspólne listy (do rady miejskiej i powiatu) utworzą: Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Blok Samorządowy Razem, Koalicyjny Klub Radnych i Nowoczesna.

Wspólnym kandydatem na prezydenta jest obecny włodarz Grzegorz Mackiewicz, który niedawno objął patronat nad konkursem plastycznym KOD. Został on przeprowadzony w szkołach, a rozstrzygnięty podczas dzisiejszego pikniku.

27 komentarzy do “PO, SLD, BSR, KKRP i Nowoczesna razem powalczą o władzę w Pabianicach

 1. Szok !!! Komuniści i KOD to grupa wspierająca Mackiewicza !!! Wyszła prawda na jaw !!!

  1. jak 4 lata temu kandydat SLD poparł kandydata PIS to było ok a teraz??? dobrze że przejrzał na oczy

   1. Ewo, i co z tego wyszło? Wielkie NIC… no bo jak niby PiS i SLD razem mieli by? NORMALNIE to się powinno wykluczać, więc to dowód na tak zw. elastycznosc Marka Gryg.

  2. @marta ale o co tobie chodzi? kto miał go poprzeć, bo chyba nie gazeta polska haha. z dwojga złęgo wybierając to chyba p. Mackiewicz lepszy niz prawica…. zjednoczona?? czy podzielona u nas??

   1. @santi coś mi się wydaje, że prawica będzie jednak podzielona, bo za dużo osób tam lody na boku kręci na przykład taki Wypych, co go dziekan wspiera i knują swoje z posłanką pampersem.

 2. Wreszcie jest szansa aby ta klika rządząca Pabianicami od 20 lat odeszła i przestała to miasto zatapiać w długach i przemysłowej zapaści.
  Hejt urzedasów sami wiecie kogo za 3..2…1…

  1. Żeby odeszła? W takim razie kto jest lepszy w ich miejsce? PiS ze Stankiem i Różyckim na czele? Wolę prezydenta Mackiewicza.

  2. Minus jeden, minus dwa, minus trzy. ;)

 3. Już widzę ten hejt jak urzędasy sami wiecie kogo przyjdą na 8.00 do pracy.

  1. Haniu; oni na dobrą sprawę zaczynają o 10 :))) a połowa i tak śmiga po Zamkowej w sklepach po ciuchy czy tam po warzywa. To było już opisywane nie tylko już przez to medium , poruszane wiele razy wszedzie , ale to nic nie daje jak widac. I żeby nie było , bo taki sam syf jest wszedzie w instytucji opieka mops tez np.

 4. To prawicy wolno się zjednoczyć (Kaczyński, Ziobro, Gowin) i razem startować a innym już nie??

 5. @marta
  A gdzie tam zauważyłaś komunistów? Ćwierć wieku do tyłu? Ślepota polityczna? KOD jeszcze nie zdechł i wspiera politycznie proeuropejskość! Czy ta prawda wyszła na jaw???
  @ilona
  Na wróżkę się nie nadajesz! KOD kiedyś docenisz!
  @słonko
  Chyba już zachodzisz! Mackiewicz był i jest niezależny od PIS i to chyba udowodnił! Przykro, że uważałaś inaczej!

 6. wszystkie te ‘osobistości” wymieniane są śmiechu warte

  1. A mnie się jedno nie podoba: nasz prezydent to osoba wierząca, chodzi na pielgrzymki, a tutaj ręka w rękę z KOD czy SLD, które to środowiska są za liberalizacją prawa na przykład dotyczącego aborcji nie mówiąc już o ich poglądach na rodzinę i tym podobne. Będę mieć zagwozdkę na kogo oddać swój głos.

 7. Grzesiek jest w miarę OK, choć jak każdy z tej “elity” ma swoje za pazurami. Szkoda że tylko na złość PISiorom nie chciał powalczyć o geotermie. Ale ogólnie go popieram bo coś się w końcu dzieje w Pabianicach, a jak rządziło by PIS to pewnie tylko kościoły by budowali, bo przecież ścieżki rowerowe się im nie podobają i to że mamy dofinansowanie do tramwaju i autobusów to też źle bo musimy z kasy miasta dołożyć. Na szczeblu krajowym PO nazywają totalną opozycją a sami się tak u nas zachowują. Oby nigdy nie doszli w Pabianicach do władzy. Co do samego Stanka to szkoda że jest z PIS bo to wydaje się dobry “chłop”, a przynajmniej całkiem nieźle zarządza szkołą do której chodzi moje dziecko.
  Pozostaje tylko apelować do naszych polityków (wszystkich) żeby przestali uprawiać “brudną politykę”, tylko żeby razem zrobili więcej dla Pabianic bez niepotrzebnych waśni i sporów i sterowania z “góry” – “Ogarnijcie się i do roboty”

 8. W 100 proc. się zgadzam z panem. Co to powinno ich obchodzić, co się dzieje w Warszawie, skoro są i żyją tutaj. Po co te wojenki? Niczemu one nie służą, a na pewno nie mieszkańcom.

 9. Czyli w Pabianicach totale na całego! A wystarczyłoby zachować twarz, panie prezydencie! Ciekawe, ze ten człowiek jakoś mi nie pasował od początku.

Comments are closed.