FAKTY

Po strzale na Bugaju zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. To był przypadek

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach przedstawiła 36 – letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący niemyślnego spowodowania śmierci 45 – latka, który zginął w następstwie przypadkowego strzału, jaki padł z kolekcjonerskiej broni czarnoprochowej podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Do zdarzenia doszło w Pabianicach, w nocy z 26 na 27 lipca przed godziną 1.00. Z dokonanych ustaleń wynika, że mężczyźni spotkali się na terenie osiedla mieszkaniowego w pobliżu sklepu monopolowego. Wspólnie spożywali alkohol. 36 – latek postanowił pochwalić się napotkanemu mężczyźnie posiadanym przy sobie kolekcjonerskim egzemplarzem broni czarnoprochowej. Nie chciał jednak dać mu jej do rąk. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Pocisk spowodował ranę w okolicach klatki piersiowej pokrzywdzonego. Przerażony 36 – letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Sam próbował prowadzić reanimację. Mimo przyjazdu karetki pogotowia, postrzelonego mężczyzny nie udało się uratować.

Posiadacz broni został zatrzymany. Był nietrzeźwy – stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło około 1,5 promila. Z ustaleń biegłego z zakresu balistyki wynika, że do broni załadowany był tylko jeden nabój, który śmiertelnie ranił 36 – latka.
Ustalania powyższe mają odzwierciedlenie w analizie zapisów monitoringu i zeznaniach przesłuchanych świadków, zwłaszcza kobiety która bezpośrednio obserwowała zdarzenie- mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. I kontynuuje: – W kontekście zebranych dowodów zasadne jest stwierdzenie, że będący w stanie nietrzeźwości 36 – latek, trzymając w rękach broń nie dochował wymaganej ostrożności, skutkiem czego jest śmierć pokrzywdzonego. Dało to podstawy do sformułowania zarzutów, dotyczących nieumyślnego spowodowania śmierci. Po przesłuchaniu podjęte zostaną decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych.

[AKTUALIZACJA] Sprawca został objęty dozorem policyjnym, musi się meldować się na komendzie dwa razy w tygodniu.

(Fot. KPP Pabianice)

Śmiertelny strzał przed sklepem monopolowym. Co się stało?