KOMUNIKACJA

Pociągi pojadą inaczej

Od 2 września zmiany dla pasażerów pociągów. Będą one obowiązywać do 20 października.

Ze względu na prace remontowe na linii kolejowej nr 14 znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola.

CZYTAJ TUTAJ O WIELKIM REMONCIE – szczegóły inwestycji; co się zmieni w Pabianicach?

Pociąg Intercity „Włókniarz” relacji Łódź Fabryczny – Szczecin Główny ominie Pabianice. Pojedzie objazdem przez Kutno i Inowrocław Rąbinek. Od 21 września planowane jest zawieszenie tego połączenia na odcinku Łódź Fabryczna – Poznań Główny.

Zmienią się także trasy pociągów Intercity „Barbakan” i „Portowiec”. Pociąg IC „Barbakan” relacji Kraków – Szczecin/Świnoujście do 20 września będzie kursować trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno i Zgierz), natomiast w okresie 21 września – 20 października od Zduńskiej Woli pojedzie przez Częstochowę Stradom i Koniecpol. Między 21 września a 20 października między Zduńską Wolą, Pabianicami a Łodzią Fabryczną będzie kursował autobus zastępczy Intercity. W Zduńskiej Woli będzie można przesiąść się do pociągu „Barbakan” jadącego w kierunku Krakowa bądź Szczecina.

Zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Łódź Fabryczna – Pabianice – Zduńska Wola już od 2 września będzie funkcjonować za pociąg „Portowiec” relacji Szczecin – Katowice. Pociąg zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Przesiadka z autobusu zastępczego do pociągu w kierunku Katowic również będzie odbywać się w Zduńskiej Woli. „Portowiec” pojedzie natomiast bez zmian w kierunku przeciwnym – z Katowic przez Pabianice do Szczecina.

Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, na odcinku Łask– Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA (odjazdy z Łodzi Kaliskiej o godzinie 15.22, 15.40, 15.58, 20.00), natomiast z Sieradza również 4 (o godzinie 4.00, 4.22, 5.28 i 6.04).Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu, natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

Aby zapewnić dojazd na godzinę 8.00 do Sieradza, bilety ŁKA będą honorowane w pociągu Intercity „Asnyk” na odcinku Łódź Chojny – Sieradz (odjazd z Łodzi Chojen o 6.20, z Pabianic 6.40).