FAKTY

Początek wielkiej budowy. Jest ulica Miele w Ksawerowie [ZDJĘCIA]

Władze niemieckiej spółki otworzyły koło Pabianic nowy rozdział swojej historii w naszym kraju.

Dziś rano w Ksawerowie uroczyście rozpoczęto budowę fabryki niemieckiego giganta Miele. Za wyborem lokalizacji przemawiała dobra infrastruktura, na przykład autostrada A2 Berlin-Warszawa.

Kamień węgielny pobłogosławili biskup ewangelicki Jan Cieślar i proboszcz z Ksawerowa ks. Stanisław Bracha. Modlono się po polsku i po niemiecku. Uczestnicy ceremonii, także pracownicy Urzędu Gminy Ksawerów, podpisali się pod życzeniami, które umieszczono w tzw. kapsule czasu.

– Dla przedsiębiorstwa i całego zarządu firmy Miele jest to zupełnie wyjątkowe wydarzenie. Budujemy po raz pierwszy nowy zakład w sąsiednim kraju, Polsce. I otwieramy także nowy rozdział naszej historii w Państwa kraju – powiedział dr Stefan Breit, członek zarządu ds. technicznych Grupy Miele.

W inauguracji wzięli udział m.in. prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik (w ksawerowskiej podstrefie buduje się Miele) oraz senator Maciej Łuczak. Przybył także Paweł Szałecki, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach. To u niego od nowego roku szkolnego powstaną klasy pod patronatem Miele. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Po uroczystości Stefan Breit, wójt Adam Topolski i ks. proboszcz udali się na mały spacer. Zauważyliśmy ich na nowej ulicy Miele. Taką nazwę drodze nadali w ubiegłym tygodniu radni gminy Ksawerów. Ulica Miele jest także w Gütersloh, gdzie znajduje się siedziba spółki.

Tagi: