FAKTY

Pod marketem slalom pomiędzy autami

Czytelniczka zwróciła uwagę na problem zastawionego chodnika przy „Biedronce” na ul. Roweckiego. Chodzi o niewielki fragment, który umożliwia przejście na teren parkingu marketu bez deptania zieleni. Kłopot w tym, że kierowcy notorycznie je zastawiają:

– Piesi nie mają możliwości skorzystania z tego przejścia, nie mówiąc już o rodzinach z wózkiem dziecięcym. Niejednokrotnie zwracałam na to uwagę kierowcom, ale w odpowiedzi słyszałam tylko opryskliwe i wulgarne uwagi – mówi mieszkanka.

Jak mówi komendant Straży Miejskiej, nie ma podstaw do ukarania parkujących w ten sposób kierowców: – Auto stoi na parkingu, w sposób prawidłowy – zgodnie z oznaczeniami i wytycznymi na znakach. Ten kawałek chodnika ma charakter „grzecznościowy”, nie jest ciągiem pieszym w rozumieniu przepisów – tłumaczy Tomasz Makrocki.

To „przejście”, na prośbę lokatorów, wykonała Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ale tu ich rola się kończy: – Teren parkingu należy do marketu. Do nich trzeba kierować uwagi, by w jakiś sposób ograniczono w tym miejscu stawianie pojazdów – wyjaśnia Sławomir Urbańczyk z PSM.