FAKTY

„Poduszki berlińskie” i azyle zamiast platformy

Dziś wieczorem przy przejściu na ul. Grota Roweckiego (obok SP3) pojawiły się tzw. poduszki berlińskie.

Jak zrelacjonował nam Czytelnik, rano dzieci idące na rozpoczęcie roku szkolnego do SP3 były przeprowadzane przez przejście przez straż miejską. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął roboty po południu.

Najpierw pojawiły się „poduszki berlińskie” (prawidłowa nazwa: progi zwalniające typu wyspowego). Zamontowano je 30 metrów od pasów (zdjęcie obok). – To nie nasz wymysł, takie są przepisy – usłyszeliśmy. Następnie bezpośrednio przed przejściem zamontowano azyle ze znakiem U-5b (słupek przeszkodowy) – wskazującym kierunek ich ominięcia.

Poduszki zamontowano także przy ul. Myśliwskiej, brakuje jeszcze pasów (o planach pisaliśmy pod koniec maja – CZYTAJ TUTAJ).

Przypomnijmy, że do demontażu platformy przy SP3 doszło pod koniec czerwca. Oburzenie wyraził wtedy radny miejski Piotr Różycki, jeden z inicjatorów zlokalizowania jej w tym miejscu. Argumentacją likwidacji miał być fakt, że autobusy zahaczają podwoziem o platformę – Różycki poprosił prezydenta w interpelacji, by przedstawiono mu dokumentację z MZK: „kiedy i podczas jakiego kursu doszło do zawieszenia się autobusu na platformie? czy spowodowało to uszkodzenia pojazdu?”.

Radny nie zgadza się z nowym rozwiązaniem: – „Poduszki berlińskie” nie spełniają swojej roli. To nieprawda, że o platformę zahaczały autobusy – wielokrotnie obserwowałem ich przejazd przez platformę i jeżeli pojazd jechał dostatecznie wolno, czyli tak jak to powinno być w okolicy szkoły, to nie zaczepiał podwoziem – powiedział w rozmowie z pabianice.tv

Opublikowany przez Piotr Różycki na 27 czerwca 2017