OPINIE

Polaryzator: Pani Halina jest zdezorientowana

Gorączka wyborcza rozpoczęła się na dobre. Twarze kandydatów towarzyszą pabianiczanom od momentu wyjścia z domu, a niebawem będą się pojawiać także przy porannej toalecie. Przy okazji walki o władzę mamy do czynienia ze sprzecznymi przekazami, które mącą w głowach mieszkańców. Taka jedna zdezorientowana mieszkanka – pani Halina z Jadwinina – zadzwoniła do mnie nie dalej niż trzy dni temu.

– Pani redaktor, może pani mi wyjaśni: czy une z tego PiS-u pocipiały?! Bo…

– Pani Halino… – zestrofowałam starszą panią i poprosiłam o kulturę słowa.

– …bo ja już nie nadążam! Ta nasza lokalna Krystyna Pawłowicz…

– Kto? Jaka Krystyna Pawłowicz?! – teraz to ja byłam zdezorientowana.

– No, ten radny z PiS, jak un ma… Różycki! No i ten Różycki to ostatnio gadał o spalarni śmieci, a przecie pan Ciebiadowy zapowiadał, że u nas w Jadwininie odwierty będą geotermalne, żeby ekologiczniej było! To ja się pytam: o co tu, cholibka, chodzi?

– Pani Halinko, to nie jest takie proste… – westchnęłam.

– Jak nie jest proste?! Jeden mówi – ogrzewajmy chałupy gorącą wodą, drugi – bierzmy ciepło ze śmieci. A przecie wcześniej ostrzegali wszyscy, że za palenie śmieci mandaty są.

– Ale tu nie chodzi o palenie śmieci, tylko o ich obróbkę termiczną. To są nowoczesne technologie, bezpieczne – argumentowałam.

– No nie wiem, chyba szkodliwe to to – widziałam jak ten od lania wody, no ten z kanalizacji – Rączkowski, w maseczce chodził, a tylko o tym mówił! Pani, to jaką to musi mieć siłę rażenia?!

–  Nie, pani Halinko, to nie do końca tak! – starałam się wytłumaczyć.

– A jak? Może une wszystkie pocipiały?

– Właściwie to przez grzeczność nie zaprzeczę…

Justyna Małycha
*****

Dbamy o jakość debaty publicznej. Jesteśmy przeciwko brudnej kampanii wyborczej.

Drodzy Czytelnicy, na lokalnym gruncie rozpoczęła się kampania parlamentarna. Od tego momentu pod tematami mogącymi spowodować wzajemne, anonimowe obrzucanie się błotem będą wyłączone komentarze. Do dyskusji zapraszamy na nasz profil FB. Jednak osoby posługujące się fikcyjnymi kontami muszą liczyć się z tym, że ich komentarze zostaną usunięte.

Tagi: