OPINIE

Polaryzator: Wystarczy wola prezydenta, aby…

Niedawno informowaliśmy o zniesieniu całodobowych opłat za przyszpitalny parking – interweniował prezydent Grzegorz Mackiewicz (który pełni nadzór właścicielski nad PCM – spółką ze 100 proc. udziałów miasta). Czyli jednak można… Tak właściwie co komu przeszkadzał “stary parking”, skąd ta reorganizacja? Jak wieść szpitalna niesie, to teolog Adam Marczak – kierownik marketingu i administracji, wpadł na szatański pomysł, który wygląda mniej więcej tak: pozbawmy pracy kilka osób, zastąpmy je parkomatami, wyciskajmy z pacjentów i rodzin, a zyski oddajmy zewnętrznej firmie. No, innowacja roku!

Za mężem Adamem (zatrudnionym w PCM już za Mackiewicza) murem stała żona Iwona. To ta radna miejska, która niedawno zasiliła grono proprezydenckiego klubu rajców. Uczyniła tak, aby “działać dla dobra mieszkańców” i przypomniała rotę ślubowania złożonego na początku kadencji. Popierała jednak całodobowe płacenie 7 dni w tygodniu, co jawnie przeczy “działaniu dla dobra mieszkańców”: „A dlaczego nie mają płacić 24 godziny na dobę, przecież do szpitala całą dobę przyjeżdżają” – powiedziała w rozmowie z pabianice.tv

Dlaczego pod szpitalem w ogóle nie powinno się płacić? Świetnie ujęli to nasi Czytelnicy: bo to wstyd i żenada zarabiać na chorobie i cierpieniu. Czy w ogóle wymaga to tłumaczenia? Czy to nie są podstawy człowieczeństwa, zwyczajnej ludzkiej empatii?

Mam genialny pomysł, do którego realizacji wystarczy wola prezydenta Grzegorza Mackiewicza (i proszę bez głupot typu „PCM to spółka z osobnym zarządem bla, bla, bla” – bez wiedzy i zgody Mackiewicza nie ma tam żadnych ruchów, a jak widać po decyzji o zniesieniu całodobowych opłat, wpływ prezydenta na PCM jest całkiem spory). A zatem podaję wzór: likwidacja sztucznie utworzonego stanowiska dla Adama Marczaka (grube kilkadziesiąt tysięcy rocznie) + likwidacja etatu dla syna Marczaków (kilkadziesiąt tysięcy rocznie) + ucięcie wydatków na propagandę w lokalnych mediach (kilkadziesiąt tysięcy rocznie) = darmowy parking.

Justyna Małycha

PS. Jeśli powyższe szacunki nie są dokładne, to może – w ramach sprostowania – wreszcie doczekamy się konkretnych informacji i kwot, od podania których PCM broni się rękami i nogami.

Czytaj więcej o parkingu PCM m.in.: tutaj, tutajtutajtutajtutaj, tutaj i tutaj.
PRZECZYTAJ O DRUŻYNIE GOLFOWEJ NASZEGO SZPITALA

7 komentarzy do “Polaryzator: Wystarczy wola prezydenta, aby…

  1. Bardzo dobrze napisane. A w wyborach podziękujemy inteligentnej inaczej (bez)radnej.

  2. Marczak za to że żonka zdradziła PiS dostał stołek .Stworzono mu nowe fikcyjne stanowisko w PCM za około 7 tys
    Brawo Mackiewicz widać jak nagradza swoich ludzi Rozliczymy Grzesia na wybory za rok

Comments are closed.