FAKTY

Policja na tropie nielegalnych budek dla ptaków

Obrońcy drzew chcą zapobiec wycince. Zaprosili ptaki do osiedlenia się na nich.

Wójt Ksawerowa Adam Topolski poinformował policję o dwóch budkach lęgowych, które nieznani sprawcy powiesili w parku naprzeciwko Urzędu Gminy. – Nie można wieszać budek bez zezwolenia nie na swoim terenie. To miejsce należy przecież do gminy – tłumaczy wójt Topolski.

Ksawerowska policja potwierdza, że wczoraj wpłynęło do niej zgłoszenie: – Ponieważ numery rejestracyjne zostały spisane, będziemy ustalać, kto stoi za tą akcją – usłyszeliśmy.

Budki nie znalazły się tam przypadkowo. To protest przeciwko wycięciu około stu buków, aby przed urzędem mógł zawracać autobus. Przewodniczącej Rady Gminy Marii Wróbel podoba się taka inicjatywa.

 – Warto zastanowić się nad zmianą koncepcji, aby udogodnienie nie było kosztem aż tylu pięknych drzew. Przecież drzewa pomagają w walce ze smogiem, który w naszej okolicy jest szczególnie dotkliwy.  

W podobnym duchu wypowiada się Stefan Zgoda, który wygrał przetarg na kosmetykę parku. – Tej wiosny prześwietliliśmy park i zaznaczyliśmy około trzydziestu sztuk do wycinki. Już wtedy było to robione pod kątem powiększenia terenu dla autobusów i taka wycinka miała wystarczyć. Zszokowało mnie zaznaczenie do wycinki jeszcze około stu drzew – mówi.

3 komentarze do “Policja na tropie nielegalnych budek dla ptaków

  1. Cóż na to powiedzieć!!?? Topolski jak samo nazwisko wskazuje nie obciąży swojego drzewa lęgowymi budkami, bo po co ma na swoim pniu jeszcze coś dodatkowego dźwigać. Jest także okazja, by pozbyć się wrogiej rodziny Buków, z którą od dawna był na bakier!!! Cóż może biedna Wróbel poradzić na to, że nie będzie mogła siadać na gałązkach bukowych??? Przewodniczenie Ptasiej Rady to nie wszystko. Teraz drzewa rządzą (choć tylko wybrane). Niejaki Zgoda – jak samo nazwisko wskazuje – uosobienie kompromisu usiłuje sprawę załagodzić, ale “którz mu rękę poda???”. Zachęcam przed wycinką na przecięcie wstęgi przez “a”ministra Szyszko – zaręczam, że powitamy go ze szczerą atencją!!! Szanowna POLICJO!!! SĄ NUMERY!!! JEST ŚLAD PRZESTĘPCY!!! DO DZIEŁA!!! Proszę z całą bezwzględnością i surowością prawa wytropić sabotażystów wieszających budki lęgowe! Nie będzie BUDKA prawa nam stanowił!!! Zalecam zainstalowanie monitoringu dookoła zagrożonego terenu, podsłuchu oraz uruchomienie usłużnych sygnalistów już niedługo na całym etacie!!! Witaj ORWELL – myślałem już, że na wieki cię pożegnałem!

  2. Wojt jak zwykle zablysnal finezja. No bo jak kto jest wojtem, to ma waadze! Nie bedzie mu sie jakis lewak z budkami dla ptakow panoszyl, a drzewa won z przed nosa.

Comments are closed.