FAKTY

Policja świętowała. Siedemdziesiąt awansów w naszej komendzie

25 lipca na terenie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odbyły się Międzypowiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystości udział wzięli policjanci z sześciu powiatów: pabianickiego, poddębickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego oraz sieradzkiego.

Przypomnijmy – w tym roku przypada 103 rocznica powołania Policji Państwowej. Początek istnienia tej formacji wyznaczyła ustawa z 24 lipca 1919 roku. Uroczysty apel odbył się wczoraj przed budynkiem poddębickiej jednostki. Wzięli w nim udział także samorządowy, jak. np. Gabriela Wenne – Błażyńska, wicestarosta pabianicki i sekretarz miasta Paweł Rózga, który to odczytał list od prezydenta Pabianic. “W tym szczególnym dniu życzę, by policyjny mundur zawsze kojarzył się z honorem, poczuciem bezpieczeństwa i troską o godność drugiego człowieka”. (Całość TUTAJ)

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, wręczył funkcjonariuszom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Nominacje na wyższe stopnie policyjne z okazji Święta Policji otrzymało siedemdziesięciu funkcjonariuszy KPP w Pabianicach (część w Poddębicach). Dwie osoby odebrały Brązowe Odznaki Zasłużony Policjant).

Centralnie

Wcześniej (23 lipca) w Katowicach odbyły się Centralne Obchody Święta Policji.

Minister Mariusz Kamiński, szef MSWiA, zwrócił uwagę, że to policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej i żołnierzami Wojska Polskiego obronili integralność granicy Polski z Białorusią. Przypomniał, że już od pierwszych godzin rosyjskiej agresji na Ukrainę, funkcjonariusze Policji byli obecni na granicy, pomagając i dając poczucie bezpieczeństwa setkom tysięcy kobiet oraz dzieci uciekających przed wojną.

Prezydent Andrzej Duda podziękował za zaangażowanie w pomoc ukraińskim policjantom.

Dziękuję, że wysyłacie sprzęt, który pomaga naszym sąsiadom się bronić. Nadal utrzymujecie stan podwyższonej gotowości w związku z falą uchodźców z Ukrainy i innymi zagrożeniami wynikającymi z wojny za naszą wschodnią granicą – zaznaczył.

 

(Źródło: Policja, gov.pl, fot. KPP Pabianice)