FAKTY

Polityczne wsparcie dla inwestycji w Ksawerowie

Zezwolenie na prowadzenie działalności w Ksawerowie już w rękach niemieckiego inwestora. Prezes strefy ekonomicznej podziękował politykom PiS.

Dziś w Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele niemieckiej firmy Miele odebrali zezwolenie na prowadzenia działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Po południu, już w Łodzi w siedzibie ŁSSE, nowy inwestor branży AGD został zaprezentowany mediom, samorządowcom i politykom.

Prezes ŁSSE Marek Michalik (na zdjęciu z lewej strony) powiedział, że takiej inwestycji nie było w strefie przez ponad 8 lat. Podziękował za zaangażowanie senatorowi Maciejowi Łuczakowi i wiceprzewodniczącemu sejmiku Krzysztofowi Ciebiadzie, po czym zapozował do zdjęcia z nimi oraz wójtem Ksawerowa Adamem Topolskim.

Senator Maciej Łuczak w rozmowie z portalem pabianice.tv powiedział, że pomoc polegała między innymi na wspólnych wyjazdach do strefy czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Z wójtem Adamem Topolskim świetnie się współpracuje. Widać, że zależy mu na gminie, z determinacją zabiega o inwestorów. Przy takiej postawie nietrudno uwierzyć, że niewielki Ksawerów ma szansę stać się drugą Doliną Krzemową. Szkoda, że w Pabianicach nie ma tak dobrego klimatu do współdziałania – mówi senator Maciej Łuczak.

***

Miele zainwestuje w Ksawerowie ponad 200 milionów złotych. Budowa rozpocznie się w 2018 roku. Na początek potrzebne będzie ok. 350 osób. Docelowo – nawet kilkakrotnie więcej. O planach napisaliśmy w czerwcu (tutaj), a w miniony piątek o sfinalizowaniu działań (tutaj).

(Fot. Facebook/Marek Michalik)

10 komentarzy do “Polityczne wsparcie dla inwestycji w Ksawerowie

 1. Ale się wójt władował… to już taki układzik potrwa do wyborów, no bo jak teraz wdzięczności nie okazać. Jak zwykle A.Topolski wyczuwa koniunkturę i trzyma z tymi, co mają “słupki”. A to lisek malowany jeden!

 2. a ja się ciesze, że powstanie ta fabryka. Może jak do nas będą zjeżdżać ludzie to przestaną nas nazywać “sypialnią Łodzi”. jak choć by ostatnio pani Gesslerowa. szkoda, że w Pabianicach tylko kolejne galerie powstają …

 3. I to jest w końcu jakiś konkret. Jeszcze kilka ruchów Topolskiego i się pabianiczanie do Ksawerowa przeprowadzą.

 4. Brawo panowie
  Niech ten Nierób. Mackiewicz zobaczy co stracił zrywając koalicje . Z drugiej strony Topolski to prawdziwy gospodarz ,pracuje dla społeczności Ksawerowa a nie tak jak Grzesiu pracuje dla kolesi i swoich

 5. I co teraz powie Mackiewicz ?
  Mógł zmienić Pabianice i współpracować z PiS to wybrał zdrajca Żeligowskiego , Kozłowska, Marczakowa
  A miasto jak wygląda widać
  Chwali się że dostanie 250 mln ,ale skąd weźmie pieniądze na wkład własny, około 100 mln znowu zadłużenia miasto ???
  Mackiewicz woli utrzymywać kolesi niż rozwój miasta ,a wybory na szczęście niedługo

 6. Cóż z pewnoscia Panowie z PiS sobie przypiszą ten sukces. Jak wzystko to ich zasługa. Biedni ludzie w to uwierzą.

 7. Cóż za hipokryzja!!!
  Ciebiada! Pabianicki Misiewicz, który woził niejaką Goss do naczelnika naszego światłego i za judaszowskie srebrniki dostał apanaże w PGE Obrót w Rzeszowie bez żadnych kwalifikacji na to stanowisko! I on ręka w rękę z Niemcami, tymi najwredniejszymi w UE na czele z niejaką Merkel śmiał się podpisać pod tym kontraktem!!?? Cóż na to Naczelnik, nazwany przez tych Niemców kartoflem? Czy mu wybaczy? Czy dalej pozwoli dowozić na spotkania niejaką Goss, która udzieliła tak znaczącej pożyczki pieniężnej samemu naczelnikowi??? Czy wobec dzisiejszego stanowiska w PE niejakiego Legutko, Ciebiada nie straci swoich wpływów w PIS za konszachty z wrednymi Niemiaszkami??? Ciekaw jestem co na to Miele?? Czy ją ktoś zMiele za jakiś czas kiedy będzie POLEXIT???

Comments are closed.