FAKTY

Polityk PO oskarżony. Prokurator zabezpieczył jego majątek

Znany polityk z Konstantynowa Łódzkiego zatajał swoje dochody.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła byłego ministra sportu i byłego sekretarza generalnego PO Andrzeja B. o złożenie sześciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych – podał portal tvp.info. Miał je składać najpierw jako poseł, a później minister sportu. B. zaniżał wartość posiadanych oszczędności, np. w oświadczeniu za rok 2012 nie wykazał dochodu ponad 127 tys. zł oraz źródła pochodzenia tej sumy.

Pierwsze zarzuty Andrzej B. usłyszał w lutym 2016 roku. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie i łódzką delegaturę CBA wykazało, że skala nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić, jest znacznie poważniejsza i zarzuty zmieniono w marcu 2018 roku.

Portal dodaje, że na poczet grożących kar prokuratura zabezpieczyła majątek byłego ministra o wartości 300 tys. zł, ustanawiając hipotekę na jednej z jego nieruchomości. Ten nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień, choć w czasie śledztwa odpowiadał na pytania.

Andrzej B. pochodzi z Konstantynowa Łódzkiego, wielokrotnie bywał w naszym mieście – z pabianickimi strukturami PO łączą go przyjacielskie więzi. Jako minister sportu wdrażał budowę Orlików – kilka lat temu odwiedził boisko przy SP3.

(Fot. Paweł Nowak)

CZYTAJ TAKŻE: Były poseł i minister pijany. Policja odstawiła go do domu
Tagi:

4 komentarze do “Polityk PO oskarżony. Prokurator zabezpieczył jego majątek

  1. Jak polityk PO z Pabianic składa nieprawdziwe oświadczenia majątkowe to prokuratura w Pabianicach umarza sprawę.

  2. Nareszcie!!! Czekam na następnych PO-wskich przekręciarzy za których weźmie się prokuratura.

    1. Spokojnie. Nie napinaj się tak. Poczekajmy do prawomocnego wyroku sądowego, bo to co teraz podlega panu zbyszkowi, niezależnym bytem nie jest i podejmuje decyzje inspirowane politycznie.

  3. Łza się w oku kręci kiedy sobie pomyśleć, że to u niego Grześ pobierał polityczne nauki.

Comments are closed.