ROZRYWKA

POLKA z pompą. Festiwal otrzymał potężne dofinansowanie

Równo za miesiąc będziemy bawić się na III Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym POLKA. Jak zdradzają organizatorzy, w tym roku poznamy m.in. kulturę ludową odległej Azji, posłuchamy bliskiego nam folkloru z Europy oraz latynoskich rytmów prosto z Kolumbii.

Koncerty, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą odbywać się w Pabianicach (5 lipca), Bychlewie (6-7 lipca) i Lutomiersku (8 lipca). Tradycyjnie w Pabianicach i Bychlewie pojawi się kolorowy, roztańczony korowód.

POLCE udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura ludowa i tradycja 2018”: – Otrzymaliśmy 40.000 zł, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Festiwal będzie jeszcze bardziej medialny i poprzeczka znów się podniesie. Dzięki dofinansowaniu w piątkowy wieczór po raz pierwszy będziemy mogli posłuchać gwiazd muzyki popowo-folkowej znanych z telewizji – mówi Radosław Kierzek, dyrektor IFF POLKA.

Organizatorzy wciąż poszukują wolontariuszy i rodzin goszczących. Terminy zebrań i pozostałe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia TUTAJ.