FAKTY

Pomagają seniorom, uczniom, właścicielom psów [TELEFONY]

Znów działa Agrafkowa Pandemia Pomocy. To szereg działań wspierających mieszkańców Pabianic w tym trudnym czasie.

– Bogatsi o doświadczenia z ostatniego lockdownu przygotowaliśmy ofertę, która wesprze seniorów, osoby w kwarantannie oraz dzieci i młodzież – mówi koordynatorka “Agrafki” Agnieszka Jaksa.

O poprzednich akcjach TUTAJ i TUTAJ.

Akcja „CO VIDać? Pomożemy!” składa się z trzech działań, które w profesjonalny i bezpieczny sposób będą realizowane na terenie Pabianic:

Akcja #DbamOSiebieiSeniora
Wolontariusze są w gotowości, aby przyjąć od seniorów telefoniczne zamówienia na zakupy.
Zapewniając dla siebie nawzajem wszystkie środki ostrożności kupują i dostarczają podstawowe artykuły żywnościowe do domu osób starszych, wykupują leki, wysyłają korespondencję.

Procedura realizacji zakupów była konsultowana w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach oraz z Sekcją ds. Kontroli Zakażeń Szpitalnych w PCM w Pabianicach. Realizacja zamówień jest również bezpieczna pod względem kontaktu z zaufanymi osobami.
W akcję zaangażowała się m. in. Straż Miejska, która pomaga  w dotarciu z tą informacją do potrzebujących.
Koordynator: Sandra Jędrych nr tel.:  535 735 755 (zamówienia przyjmujemy od pon. do pt. w godz. 8.00 – 20.00)

#ZdalniePoMOCni
Nauczanie w dobie pandemii jest jednym z wyzwań, które podejmują uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nie każdemu jednak adaptacja do obecnych warunków przychodzi z łatwością. Dla uczniów, którym nauczanie zdalne przychodzi z trudem wznowiliśmy akcję #ZdalniePoMOCni. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się  telefonicznie (516 121 763) lub mailowo (agrafka@onet.eu). Społecznicy pomogą w realizacji zadań szkolnych, zrozumieniu zagadnień, zerkną na pracę domową przed wysłaniem do nauczyciela. Pomoc obędzie się online za pomocą narzędzi internetowych dogodnych dla uczniów.
Koordynator: Ignacy Kaźmierak nr tel.: 516 121 763

#4ŁapyDoPomocy
Mieszkańcy Pabianic posiadający psy i będący w kwarantannie mogą liczyć na nasza pomoc. Wolontariuszy wyprowadzą zwierzaki na spacer. Koordynacją akcji zajmuje się Aleksandra Wilczyńska – behawiorystka zwierząt. Potrzebujące osoby mogą dzwonić na numer: 570 294 830.

– Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby wsparli osoby starsze ze swoich kamienic, klatek schodowych w robieniu zakupów. To czas, aby solidarnie pomagać sobie nawzajem – tłumaczy Agnieszka Jaksa. I dodaje: – Obecnie mamy  ponad 20 wolontariuszy, lecz każde ręce do pomocy są mile widziane. Jeśli ktoś z chciałby nas wesprzeć w realizacji ww zadań prosimy o zgłoszenia na adres agrafka@onet.eu.