FAKTY

Pomagamy Dawidkowi, by mógł samodzielnie chodzić

Rodzice zbierają na specjalistyczną rehabilitację.

7-letni pabianiczanin Dawid Terela urodził się w 40. tygodniu ciąży, siłami natury. Dostał 9 punktów w skali Apgar. W pierwszych miesiącach życia nic nie wskazywało na chorobę.

Dawid karmiony był mlekiem modyfikowanym, prawidłowo przybierał na wadze, pięknie przesypiał noce. Pierwsze problemy pojawiły się, kiedy miał 4 miesiące. Zauważaliśmy, że nie potrafi obrócić się z brzucha na plecy. Nie podejmował też próby podciągnięcia się do pozycji siedzącej – wspominają rodzice.

Lekarz rodzinny wystawił skierowanie do poradni neurologicznej. Tam postawiono wstępną diagnozę, że chłopiec może cierpieć na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu spastycznego (z przewagą kończyn dolnych). Kolejne badania odbyły się w szpitalu – tomograf komputerowy wykazał, że u dziecka wystąpiło niedotlenienie mózgu w czasie okołoporodowym. Rodzice podjęli walkę o zdrowie i powrót synka do w miarę normalnego i samodzielnego życia.

Dawid porusza się przy pomocy balkoniku i polonizatora. Uczęszcza na zajęcia przedszkolne, trzy razy w tygodniu ma rehabilitację (2x w ramach NFZ, 1x komercyjnie), a także zajęcia z logopedą (również komercyjnie). Codziennie ćwiczy pod okiem rehabilitantów 4 godziny, oprócz tego ma hipoterapię i kynoterapię – bardzo uwielbia taką formę ćwiczeń.

7-latek zrobił już ogromne postępy, np. sam staje przy meblach. Dzielnie znosi wysiłek fizyczny i ciężko pracuje na spełnienie swojego marzenia – chodzenia na własnych nogach. Koszty specjalistycznej rehabilitacji i terapii z logopedą przerastają możliwości finansowe rodziców.

TUTAJ trwa zbiórka 7.000 zł (pomagam.pl). Na koncie jest na razie 120 zł.

• Dawidowi można też przekazać 1% podatku:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO”
Nr KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: Dawid Terela 110/T

• Oraz dokonywać innych wpłat-darowizn:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO”
Stawnica 33A, 77-400 Złotów
SBL Zakrzewo
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Dawida Terela, z symbolem 110/T”


Jeden komentarz do “Pomagamy Dawidkowi, by mógł samodzielnie chodzić

  1. Znam rodziców i to super ludzie. Wiele wysiłku kosztuje opieka nad takim dzieckiem, a i sam Dawid też jest dzielny

Comments are closed.