ROZRYWKA

Pomidorówka i kluski na powitanie

Zagraniczni artyści docierają na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny POLKA.

Dziś w Bychlewie pojawiły się grupy z Kolumbii i Indonezji. Dwa autokary zajechały pod Dom Ludowy po godz. 14. Tam powitano tancerzy, a później rodziny goszczące zabrały ich do swoich domów. Na obiad serwowano m.in. zupę pomidorową, kluski śląskie lub ziemniaki z młodą kapustą i mięsem. Jutro w planach jest rosół i schabowy. Apetyty dopisują – zagraniczni goście odbyli długą podróż, często docierają prosto z innych imprez.

Na tegorocznej POLCE pojawią się grupy z Indonezji, RPA, Serbii, Czech oraz Kolumbii i Indii. Lwia część zakwaterowana będzie w Szkole Podstawowej w Bychlewie, w rodzinach goszczących znalazło się kilkanaście osób. Nie wszyscy mówią po angielsku (w Kolumbii urzędowym językiem jest hiszpański), więc w porozumiewaniu się pomaga internetowy tłumacz.

Wioletta Różycka-Śpionek, nauczycielka języka angielskiego (która zna także hiszpański), gości u siebie Linę i Angelę (na zdjęciu głównym w prawym dolnym rogu):

– Są bardzo miłe i zdyscyplinowane, reprezentują narodową grupę la compana artistica manglares. Jeszcze nie mieliśmy okazji do dłuższej rozmowy – krótko po spotkaniu poszliśmy oglądać mecz Kolumbia – Anglia – mówi.

To nie pierwszy raz, kiedy pabianiczanka gości artystów festiwalu – w ubiegłym roku zaprosiła do siebie Słowaczki. Z kolei Pierzchałowie (w prawym górnym rogu) na czas POLKI 2017 przyjęli Paragwajczyków.

Już jutro około południa tancerze i muzycy będą zapraszać mieszkańców na festiwal (harmonogram imprezy znajdziecie TUTAJ). Możecie ich spotkać w centrum miasta, będzie kolorowo i głośno.

Zobaczcie, jak w strefie kibica na Lewitynie Kolumbijczycy dopingowali swoją drużynę:

Kolumbijczycy, którzy wystąpią na International Folk Festival Polka, dopingują swoją drużynę – dziś na mundialu Kolumbia mierzy się z Anglią.

Opublikowany przez pabianice.tv Wtorek, 3 lipca 2018