FAKTY

Ponad 18 milionów złotych wpłynęło na konto ratusza

4 sierpnia miasto złożyło wniosek o przydzielenie całej puli z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zaksięgowano w terminie.

Chodzi dokładnie o 18.330.289 zł. Prezydent Grzegorz Mackiewicz planuje otrzymane środki przeznaczyć na: poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej miasta, np.: amfiteatr w parku Wolności: scena i trybuny (3 mln), szkutnię na Lewitynie (do 5,1 mln) i poprawę infrastruktury technicznej, czyli: budowę dróg (ok. 2,5 mln), dokończenie kociarni – budowa drogi dojazdowej (160 tys.).

TUTAJ pełna lista propozycji.

Ponieważ w związku z dotacją konieczna jest zmiana w budżecie, ostateczną decyzję odnośnie podziału środków na konkretne zadania podejmą radni. Termin sesji rady miejskiej nie został jeszcze wyznaczony.

Przypomnijmy, że ogłoszony został też nabór wniosków z drugiej transzy FIL. Trwa do 30 września. Miasto złoży wniosek o ok. 46 mln zł z przeznaczeniem na budowę kompleksu oświatowego na Zatorzu.

W przeciwieństwie do środków, które miasto już otrzymało na podstawie automatycznego przelicznika, transfer pieniędzy z drugiej transzy będzie zależał od oceny wojewody.