ROZRYWKA

Ponad sto prac plastycznych dzieci dla chorej Różyczki

Dziś o godz. 15.00 gwarno zrobiło się w sali OSP w Woli Zaradzyńskiej. Rozpoczęła się wtedy wystawa prac dzieci ze szkoły i przedszkola oraz kiermasz na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji trzyletniej Róży Hawryluk – Kłaniewskiej.

Mali mieszkańcy Gminy Ksawerów bardzo chcieliby, aby chora dziewczynka szybko wróciła do zdrowia. Dlatego chwycili za pędzle i farbami akrylowymi wymalowali przepiękne obrazy o różnorodnej tematyce. W pracę twórczą dzieci włożyły mnóstwo serca. Inspiracją stały się rośliny, zwierzęta czy pejzaże. Artyści nie bali się też podejść do abstrakcji.

Pierwsze prace, które powstały na świetlicy, zostały wystawione na licytację. Na zdjęciu głównym – obraz inaugurujący aukcję (poszedł za 250 zł). Resztę dzieł można było nabyć za dowolną kwotę.

-Starsze dzieci pracowały w domach z racji nauki zdalnej – tłumaczą inicjatorki charytatywnego przedsięwzięcia Grażyna Siara i Justyna Maślankiewicz – Górna.

Podczas akcji można było także zakupić na kiermaszu np. zabawki, odzież czy mydełka glicerynowe w kształcie serc, własnoręcznie wykonane przez dzieci z przedszkola w Woli Zaradzyńskiej. Dodatkową atrakcją była kawa i pyszne ciasta.

Wcześniej samorządowcy i druhowie rozpoczęli challenge. Odbył się piknik, a także akcja oddawania krwi. Cały czas można też wpłacać pieniądze na ZRZUTKĘ.

Przypomnijmy – mała Róża zmaga się z nowotwór złośliwym mózgu. NFZ pokrywa jedynie część kosztów leczenia i rehabilitacji. Dziecko obecnie przebywa z mamą w Niemczech, gdzie w jednej z klinik przechodzi protonoterapię. To innowacyjna metoda leczenia nowotworów, rodzaj radioterapii wykorzystującej promieniowanie protonowe do niszczenia groźnych zmian nowotworowych.

Pierwszą wiązkę protonów Różyczka przyjęła w środę – mówi widoczna na zdjęciu ciocia dziewczynki Urszula Świątkowska.