KOMUNIKACJA

Poseł apeluje do marszałka w sprawie tramwaju

Łukasz Rzepecki z PiS popiera inicjatywę prezydenta Pabianic i wójta Ksawerowa.

Poseł z Ozorkowa Łukasz Rzepecki (PiS) zaapelował do marszałka Witolda Stępnia w sprawie tramwaju 41. Parlamentarzysta podkreśla, że linia ta jest bardzo ważna z perspektywy zarówno mieszkańców gminy i miasta Pabianic, jak i Łodzi. Krytykuje propozycję Hanny Zdanowskiej zastąpienia podmiejskich tramwajów elektrobusami, który to pomysł ujawnił nasz portal pabianice.tv. Alternatywą dla tramwaju nie może wg posła być tez Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Pisze m.in.: „(…) Bez wątpienia zatem inicjatywa władz miasta Pabianic oraz Gminy Ksawerów zasługuje na wsparcie i możliwie wszystkie środowiska powinny zadeklarować pomoc, przede wszystkim finansową, tym bardziej, że bez pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu, które nastąpi za około 2-3 miesiące, sytuacja może doprowadzić do całkowitego wyłączenia ruchu tramwajowego na odcinku (Łodz-Ksawerów-Pabianice) i nie będzie wiadomo, czy w dalszym czasie przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja trasy i czy linia nie zostanie całkowicie zlikwidowana”.

Przypomnijmy, że chodzi o konkurs, który ogłosił Urząd Marszałkowski – prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i wójt Ksawerowa Adam Topolski postanowili zawalczyć o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Całe wystąpienie posła Łukasza Rzepeckiego – TUTAJ.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

Jeden komentarz do “Poseł apeluje do marszałka w sprawie tramwaju

  1. Młody Panie Pośle w konkursie Urzędu Marszałkowskiego jest 110 milionów dla wszystkich gmin, Pabianice potrzebują minimum 125 milionów, jeżeli dostaną pieniądze to będzie ułamek potrzeb, dołoży Pan resztę? I co z ustawą metropolitalną ? Bez niej nie ma szans na remont torowiska z programu Łódzki Tramwaj Metropolitalny. Chciał Pan dobrze ale się Pan nie przygotował . Smutne. To już Pana koledzy mają lepsze pomysły.

Comments are closed.