FAKTY

Poseł interweniował. Starostwo wesprze konkurs matematyczno-religijny

Delegacja prawicowych polityków w Starostwie Powiatowym w Pabianicach w obronie konkursu matematyczno-religijnego. Władze powiatu spod znaku Platformy Obywatelskiej obiecały, że nie wycofają się ze wspierania zmagań, które wyśmiała większość internautów.

Mnóstwo krytycznych, prześmiewczych i hejterskich komentarzy ukazało się pod tekstami dotyczącymi nietypowego konkursu, jaki zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach. Sprawa momentalnie stała się ogólnopolska, a Starostwo Powiatowe – jeden z patronów uczniowskich zmagań – poinformowało tvn24.pl o niepopieraniu podobnych projektów w przyszłości.

W rozmowie z pabianice.tv rzeczniczka Joanny Kupś odpowiedziała na pytanie uściślające wymijająco: “Starostwo nie jest w posiadaniu takiej wiedzy, czy w przyszłym roku szkoła będzie organizowała taki czy inny konkurs – powiedziała i poradziła, by “skierować pytanie do dyrektorów szkół, czy będą skłonni do organizacji podobnych konkursów”. Więcej TUTAJ.

Wczoraj Kupś stwierdziła, że jej słowa źle zinterpretowała redakcja tvn24.pl. Nastąpiło to w szczególnych okolicznościach. Do starostwa przyjechali politycy Solidarnej Polski z posłem Tadeuszem Woźniakiem na czele. Delegacja postanowiła “bronić uczniów, nauczycieli, rodziców oraz dyrekcję I LO w Pabianicach w związku z konkursem z wiedzy matematyczno-religijnej”.

Jak czytamy w poście, “Pani Rzecznik stwierdziła, że władze powiatu pabianickiego nie wycofują się z poparcia dla konkursu matematyczno-religijnego w kolejnych latach.
Jednocześnie Pani Rzecznik wytłumaczyła, że zarząd powiatu nie będzie udzielać patronatu konkursom edukacyjnym, które nie spełnią wymogu formalnego, jakim jest przedstawienie regulaminu władzom powiatu i zgodność z programem nauczania – taki był pierwotny sens wypowiedzi, która została niewłaściwie zinterpretowana”.

Na portalu tvn24.pl nie ukazało się sprostowanie.

Na zdjęciu głównym Starosta Krzysztof Habura, członkowie zarządu powiatu: Henryk Brzyszcz, Jacek Wróblewski, Robert Kraska podczas jarmarku wielkanocnego w Konstantynowie Łódzkim.

(Fot. Starostwo Powiatowe w Pabianicach)

Niżej post relacjonujący wizytę delegacji Solidarnej Polski w starostwie.