FAKTY

Posłowie PiS przeciw budowie bezkolizyjnego przejazdu

W 58-osobowej komisji finansów publicznych nie znalazła się większość dla budowy przejazdu na ul. Lutomierskiej. Przesądzili o tym posłowie PiS z naszego okręgu. Mają szansę się zrehabilitować, bo jutro wiążącą decyzję podejmie cały Sejm.

Wszystko wskazuje na to, że podyktowana koniecznością presja ze strony mieszkańców, samorządowców, parlamentarzystów opozycji w sprawie budowy bezkolizyjnego przejazdu na ulicy Lutomierskiej to głos wołającego na puszczy.

Choć 12 stycznia Senat RP poparł poprawkę do budżetu umożliwiającą tę inwestycję, to posłowie PiS z naszego okręgu: Marek Matuszewski, Paweł Rychlik i Piotr Polak, na poprzedzającej jutrzejsze głosowanie komisji zagłosowali przeciw uwzględnieniu poprawki.

Prawdopodobnie to wynik wprowadzenie dyscypliny partyjnej. Czy jutro ostatecznie zdradzą swoich wyborców w imię bezrefleksyjnej lojalności?

Dlaczego jednopoziomowy przejazd jest konieczny
  • służby ratownicze maja utrudniony przejazd na drugą stronę torów kolejowych,
  • korek samochodów oczekujących na przejazd ul. Lutomierską często sięga do ul. Partyzanckiej, co blokuje ruch również na tej ulicy,
  • na liniach autobusowych 2, 260 i 261 dochodzi nawet do kilkunastominutowych opóźnień w kursowaniu,
  • utrudniony jest wyjazd autobusów z zajezdni, które muszą wyjechać jako rezerwa liniowa na zastępstwo w przypadku awarii,
  • dzieli Pabianice izolując Klimkowiznę i Zatorze.
  • W Łodzi trwa budowa tunelu średnicowego z wahadłem w stronę Pabianic. Wkrótce pociągi będą kursowały częściej.

 

Więcej o planach i historii starań TUTAJ

 

Na zdjęciu (od lewej: Paweł Rychlik, Marek Matuszewski, senator Maciej Łuczak i Piotr Polak podczas konferencji dotyczącej dofinansowania inwestycji z Polskiego Ładu)