FAKTY

Posterunek w Hermanowie już działa. Jest i nowy radiowóz

Wczoraj uroczyście otwarto Posterunek Policji w Hermanowie (gmina Pabianice). Kieruje nim st. asp. Adam Figiel. W nowej siedzibie pracować będzie 9 policjantów.

Budowę posterunku rozpoczęto wiosną ub. roku. Budynek jest dwukondygnacyjny. Składa się m. in. z pięciu pomieszczeń biurowych, dwóch łazienek z toaletami, serwerowni, pomieszczenia socjalnego oraz szatni.

Koszt inwestycji, który obejmuje budowę i wyposażenie biur to ponad 1mln 700 tysięcy złotych. Inwestycja została zrealizowana z budżetu państwa ze środków w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

Oprócz posterunku został wybudowany również garaż z pomieszczeniem gospodarczym oraz parking służbowy z 7 miejscami dla pracowników, a także dwoma na samochody służbowe, a także trzy stanowiska dla interesantów.

Podczas wczorajszej uroczystości zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. logistyki insp. Dariusz Matusiak podziękował także włodarzom gmin Pabianice, Dobroń i Dłutów za przekazanie środków na zakup nowego radiowozu Hyundai Tucson.

Niedawno poinformowaliśmy, że zanosi się na jeszcze jeden posterunek policji w naszym powiecie (Wrząca, gmina Lutomiersk).

Fot. KPP Pabianice

Nowy posterunek policji nabiera szlifów. Kiedy pojawią się tu funkcjonariusze?