FAKTY

Posypały się medale

Dominują w swoich kategoriach wiekowych, mierzą się z seniorami.

O ostatnim sukcesie naszych zapaśników informowaliśmy Was w weekend – z Mistrzostw Polski juniorów, rozgrywanych w Raciborzu, pabianiczanie przywieźli 3 medale. Michał Dybka zdobył złoto, a jego klubowy kolega Jakub Madaj brąz (obaj w kategorii 87 kg). Kolejny brąz dorzucił Mateusz Domagała (kategoria 130 kg), z kolei Przemek Raźny uplasował się w najlepszej ósemce. Dziś w siedzibie PTC prezydent Grzegorz Mackiewicz pogratulował wyników naszym sportowcom.

Kolejne medalowe szanse już w czerwcu – na Mistrzostwach Polski seniorów. Wystąpią na nich Kuba, Mateusz i Przemek. Zabraknie Michała, bo w tym czasie ma zgrupowanie kadry narodowej w Armenii (przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Rzymie pod koniec lipca). Następną poważną imprezą będą Mistrzostwa Świata (we wrześniu).

Najpierw jednak nasi zapaśnicy mają przed sobą egzamin maturalny. Domagała i Madaj chodzą do jednej klasy w ZS1, Przemek jest w „elektryku”. Cała trójka to rocznik 98, w planach mają studia na Politechnice Łódzkiej. Rok młodszy jest Michał, ale poświęca się karierze – po skończeniu I klasy w ZS2 zrezygnował i rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radomiu.