FAKTY

Poszedł wniosek o wykluczenie radnej Bożenny Kozłowskiej z PiS

Bożenna KozłowskaW ciągu kilku dni rozstrzygnie się polityczna przyszłość radnej miejskiej Bożenny Kozłowskiej. Partyjni koledzy skierowali  wniosek w sprawie wykluczenia jej z PiS do senatora Macieja Łuczaka, który pełni funkcję pełnomocnika partii w powiecie pabianickim. Wniosek przyjmie bądź odrzuci poseł Marek Matuszewski, pełnomocnik PiS w okręgu sieradzkim.
Najogólniej rzecz ujmując powodem dążenia do wykluczenia Kozłowskiej z szeregów partii jest utrata zaufania, na którą złożyła się publiczna krytyka kolegów z klubu PiS na sesji budżetowej (25 stycznia). Radna złamała również partyjną dyscyplinę (głosowała “za” wieloletnią prognozą finansową miasta zamiast wstrzymać się od głosu). O sprawie informowaliśmy w filmiku. Działacze PiS zarzucają Bożennie Kozłowskiej nielojalność i nieumiejętność pracy w zespole.
– Zaprosiliśmy panią radną na spotkanie z radnymi miejskimi i powiatowymi, na której była dyskusja na temat jej postawy. Nieobecność usprawiedliwiła względami rodzinnymi – mówi senator Maciej Łuczak. Radna nie chciała rozmawiać z redakcją “PabiaNICE”.
Bożenna Kozłowska w wyborach samorządowych zebrała 239 głosów. Startowała w okręgu nr 8 (okolice targowiska przy ul. Moniuszki). Do lipca ubiegłego roku była szefową klubu radnych miejskich PiS. Należy do Komisji Budżetu i Finansów (funkcja wiceprzewodniczącej), Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej, Promocji i Bezpieczeństwa oraz do Komisji Gospodarki Komunalnej i Inwentaryzacji.