FAKTY

Poszukiwana pabianiczanka zatrzymana przez policjantów z Drużbic

  • Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Pabianic za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.
  • 23-latka była poszukiwana przez sądy oraz kilka prokuratur na terenie kraju, zarówno z powodu unikania kary pozbawienia wolności, jak i w celu ustalenia miejsca pobytu.
  • Jest podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i przestępstwa narkotykowe. Kobieta trafiła już za więzienne kraty.

W nocy 6 lutego 2021 roku policjanci z posterunku w Drużbicach otrzymali informację dotyczącą nietrzeźwego kierowcy czerwonej osobówki. Na drodze  DW 485 Drużbice – Pabianice uwagę mundurowych zwróciła toyota, w której podróżowały cztery osoby. Tor jazdy auta wskazywał, że osoba prowadząca auto może być pijana. W Drużbicach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie wykazało, że kierująca miała blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Pod  wpływem alkoholu było również dwóch pasażerów. W czasie legitymowania kierująca avensis podawała fałszywe dane osobowe, kilkakrotnie zmieniając wersję co do swojej tożsamości. Takim zachowaniem naraziła się na dodatkową odpowiedzialność.

Powody i skutki

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, co było tego powodem. Jak podaje KPP Bełchatów, wobec 23-latki istnieje dziesięć podstaw poszukiwawczych. Była poszukiwana zarówno w celu odbycia kary pozbawienia wolności, jak i w celu ustalenia miejsca pobytu. Podstawy te wydały sądy oraz prokuratury na terenie kraju. Była podejrzana o przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe. 23-latka po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszała zarzuty. Tym razem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza policji co do swojej tożsamości.

23-letnia mieszkanka Pabianic, przebywająca ostatnio na terenie gminy Zelów, trafiła już za więzienne kraty, gdzie najbliższy czas spędzi odbywając karę pozbawienia wolności.

(źródło KPP Bełchatów)