FAKTY

Poszukiwani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, oszustwa, złodziejstwa [NAZWISKA, WIZERUNKI]

Sąd wydał postanowienia o poszukiwaniu ich listami gończymi. Jeśli możecie pomóc w ustaleniu miejsca pobytu ściganych, dzwońcie na policję.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Pabianicach Daniela Wodę.

 

                                                                                                                    Daniel Woda

ur. 1983 r.
zam. Pabianice

list gończy 50/07/LG

 

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 286 § 1 kk. Brzmi on: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Pabianicach Daniela Krawczyka.

Poszukiwany Daniel Krawczyk

                                                                                                                    Daniel Krawczyk

ur. 1985 r.
zam. Pabianice

list gończy 143/07/LG

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 279 § 1 kk. Brzmi on: Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia Janusza Gajdkę.

 

 
                                                                                                                       Janusz Gajdka

ur.1968 r.

zam. Charbice Dolne

List gończy V K 1176/07

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 271 § 1 kk. Brzmi on:  Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim w poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Sieradzu Macieja Froncalę.

Poszukiwany Maciej Froncala

                                                                                                                        Maciej Froncala

ur.1981 r.

zam. Bechcice Wieś

list gończy II Ko 335/16

poszukiwany za przestępstwo z art. 156 § 1 kk pkt 2 kk i § 3 kk. Brzmi on:

Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź Polesie Romana Matuszewskiego.

Poszukiwany Roman Matuszewski

                                                                                                                 Roman Matuszewski

 

ur.1956 r.

zam. Konstantynów Łódzki

list gończy PR 2 Ds. – 1104.2017

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 284 § 2 kk. Brzmi on: Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach Zbigniewa Fisiaka.

Poszukiwany Zbigniew Fisiak

                                                                                                                     Zbigniew Fisiak

ur.1976 r.

zam. Konstantynów Łódzki

list gończy Ds. 2358/13

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 286 § 1 kk. Brzmi on: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Zgierzu Krzysztofa Jakóba.

Poszukiwany Krzysztof Jakób

                                                                                                                     Krzysztof Jakób

ur. 1969 r.

zam. Lutomiersk

list gończy VI K-177/07

  • poszukiwany za przestępstwo z art. 278 §1 kk. Brzmi on: Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach poszukują na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach, Iwonę Leńczowską.

POSZUKIWANA IWONA LEŃCZOWSKA

                                                                                                               Iwona Leńczowska

ur.1963 r.

zam. Ksawerów

list gończy Kr 78/12/LG

  • poszukiwana za przestępstwo z art. 286 § 1 kk. Brzmi on: 286) § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci poszukują włamywacza

Pabianiccy policjanci poszukują mężczyzny, który wraz ze wspólnikiem próbował włamać się do domu jednorodzinnego przy ul. Ornej w Pabianicach. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy jednego ze sprawców.
Do zdarzenia doszło 2 grudnia 2018 roku. Do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Ornej w Pabianicach usiłowało włamać się dwóch mężczyzn. Sprawcy poruszali się audi model 80 lub 100 typu kombi w kolorze grafitowym/szary metalik o początkowych numerach ,,EL….”. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy jednego z włamywaczy.

Mężczyzna w wieku około 50 lat, wzrost ok. 165-170 cm, włosy krótkie siwe, średniej budowy ciała. Posiadał wąsy lub kilkudniowy zarost. Ubrany był w szarą, zimową kurtkę podchodzącą pod moro, grafitowe spodnie robocze, buty trapery.

Wszystkie osoby, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy/sprawców, bądź widzieli w okolicy pojazd jakim poruszali się mężczyźni, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18, pokój 136 lub telefonicznie pod numerem 42 22 53 347 lub 42 22 53 300.

Poszukiwana złodziejka

Policjanci z posterunku w Piątkowisku poszukują kobiety, która około południa 14 lutego 2017 roku w Bychlewie dokonała kradzieży pieniędzy. Kobieta wykorzystując sen domownika weszła do domu jednorodzinnego, gdzie po splądrowaniu pomieszczeń skradła gotówkę.
Na podstawie relacji świadków powstał portret pamięciowy złodziejki.

Rysopis kobiety:

wiek ok. 30 lat, wzrost ok. 160 cm, krępa sylwetka ciała, twarz okrągła, włosy średniej długości, proste, ciemno pigmentowane, uczesane na bok, czoło niskie, wąskie, brwi wąskie, długie, kształtu łukowatego, ustawione poziomo, oczy ciemne, nos średniej długości, prosty, Ubrana była w kurtkę koloru beżowego.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawczyni tego zdarzenia proszone są o kontakt z prowadzą prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 42 22-53-386.

Policjanci poszukują oszusta

Policjanci poszukują oszusta, który metodą ,, na wnuczka” okradł 78-letnią mieszkankę gminy Pabianice. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy sprawcy.
Do zdarzenia doszło 3 listopada 2016 roku. Do 78-letniej mieszkanki gminy Pabianice zadzwonił mężczyzna podający się za męża jej wnuczki. Powiedział, że w Pabianicach miał wypadek. W celu zatuszowania sprawy potrzebna będzie gotówka. Po pieniądze miał przyjechać syn komendanta Policji. Pokrzywdzona ustaloną kwotę zapakowała do koperty, a mąż przekazał ją pod posesją nieznanemu mężczyźnie. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy oszusta.

Mężczyzna w wieku około 25 lat, wzrost ok. 170 cm, średnia sylwetka ciała, twarz owalna, włosy średniej długości, lekko faliste, ciemne, z grzywką na czoło, oczy ciemne, nos średniej szerokości, prostolinijny. Ubrany był w kurtkę koloru czerwonego.

Wszystkie osoby, mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy proszone są o kontakt z Posterunkiem Policji w Piątkowisku, telefon czynny w godzinach 8:00 -16:00 – 42 2253386, lub czynny całodobowo 42 2253300.

Poszukiwany sprawca napadów na listonoszy

Pabianiccy policjanci poszukują sprawcy dwóch napadów na listonoszy, które miały miejsce na terenie Pabianic. Do pierwszego zdarzenia doszło 14 sierpnia 2014 roku około godziny 10:40 przy ul. 20-Stycznia 91, natomiast drugi z napadów miał miejsce 5 września 2014 roku o godzinie 11:00 przy ul. Bugaj 55. Na podstawie zebranych dowodów powstał portret pamięciowy sprawcy.

Jest to mężczyzna w wieku 18-26 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 165-180 cm, włosy krótkie w kolorze ciemny blond. Ubrany był w spodnie dresowe koloru ciemnego lub szarego, buty typu adidas koloru czarnego.

Sprawca podczas obu napadów porzucił na miejscu bluzy koloru szarego, w które był ubrany. Pierwsza z napisem ,,Hand M Young” pochodzi z rozboju przy ul. 20-Stycznia, natomiast druga z napisem ,,Diverse” z kolejnego napadu.

Wszystkie osoby , które rozpoznają tego mężczyznę lub mają inne informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 lub pod numerami telefonu (42) 22 53 342, (42) 22 53 300 bądź 997. Można również dzwonić na anonimowy telefon (42) 22 53 366.

Poszukiwany sprawca rozboju

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim poszukują sprawców rozboju, do jakiego doszło 24 lutego 2015 roku na stacji Auto-Gazu w Lutomiersku. Sprawcy używając przemocy wobec pracownika stacji, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym skradli telefon komórkowy i całodzienny utarg. Na podstawie zeznań świadków sporządzono portret pamięciowy jednego ze sprawców.

Rysopis sprawcy: wiek około 30 lat, 180 cm wzrostu, waga 85 kg, włosy ciemne krótkie, twarz owalna, cera śniada, chód bujający, ubrany był w ciemną kurtkę typu bejsbolówka, ciemną bluzę z kapturem, ciemne spodnie, sportowe buty.

Osoby rozpoznające mężczyznę z portretu proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 4 pod numerem telefonu
(42 ) 211- 10 – 07.

Źródło TUTAJ