FAKTY

Poszukiwany groził, że odbierze sobie życie. Wkroczyli kontrterroryści

Zabarykadował się w mieszkaniu. Do akcji wkroczyli policyjni kontrterroryści i negocjatorzy.

Dziś  (28. 02.) roku pabianiccy funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przy ulicy Pułaskiego może przebywać młody mężczyzna poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach oraz trzema zarządzeniami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Pabianicach. Delikwent unikał odbycia kary pozbawienia wolności między innymi za przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Przypuszczenia stróżów prawa okazały się trafne. Kiedy przed południem zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania zajmowanego przez matkę 24-latka, młody człowiek natychmiast zorientował się, że ma to związek z jego przestępczą działalnością. Pabianiczanin zabarykadował lokal, z którego początkowo nie chciał wypuścić także członków rodziny.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski natychmiast podjął decyzję o wsparciu w działaniach policjantów z Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji z Łodzi oraz policyjnego negocjatora. Poszukiwany wypuścił z mieszkania przetrzymywane osoby, jednak nie chciał opuścić pomieszczeń krzycząc, że odbierze sobie życie.

-Działania były natychmiastowe. Policjanci weszli do mieszkania siłowo i obezwładnili poszukiwanego. Zatrzymany 24-latek trafił już do aresztu – mówi podkom.Ilona Sidorko z pabianickiej KPP.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

Fot. KPP Pabianice

(Źródło: KPP Pabianice)