FAKTY

Potentat na rynku centrów logistycznych chce zainwestować w Pabianicach

Panattoni Europe zagospodaruje znaczną część terenu po zachodniej stronie przy ul. Lutomierskiej, gdzie mają powstać hale magazynowo-biurowe i park logistyczny.

Jak podaje Urząd Miejski, przeznaczony do zainwestowania teren przy ul. Lutomierskiej ma powierzchnię 265 tys. m², planowany teren do zabudowy – ok. 115 tys. m², planowany teren do utwardzenia (budowle) – ok. 75 tys. m². Firma jest na etapie skupowania gruntów.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2019 roku, a oddanie do użytkowania w lipcu 2020. Zgodnie z porozumieniem po stronie miasta leży wybudowanie drogi i sieci mediów, co zostanie sfinansowane z opłaty planistycznej. W najbliższym czasie prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisze porozumienie z nowym inwestorem, do czego upoważniła go uchwała Rady Miejskiej.

– Szacowane wpływy do budżetu miasta wyniosą około 2,5-3 mln złotych rocznie. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy – mówi rzecznik prezydenta Aneta Klimek.

Lokalizacja przy ul. Lutomierskiej w pobliżu S14 powoduje, że widzimy w tym terenie potencjał na zabudowanie halami o powierzchni ponad 100 tys. m² – dodaje Adam Borsukiewicz, przedstawiciel Panattoni Europe.

Powstanie centrum logistycznego ma przyciągnąć innych inwestorów – w tym rejonie pozostają jeszcze wolne tereny pod przemysł i usługi (kilkanaście hektarów po zachodniej stronie ulicy Lutomierskiej oraz kilkadziesiąt hektarów po stronie wschodniej).

Jeśli faktycznie inwestycja zostanie zrealizowana, a milionowe wpływy z podatków zasilą miejski budżet, nietrafiony okaże się argument konkurencji politycznej Grzegorza Mackiewicza o marnowanie potencjału miasta. Taka ocena została sformułowana na konferencji prasowej z udziałem Marka Michalika, prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – CZYTAJ TUTAJ.


Jeden komentarz do “Potentat na rynku centrów logistycznych chce zainwestować w Pabianicach

  1. ooo, a przez kilka ostatnich lat to gdzie byly wladze miasta? przed wybroami pieniadze z podatkow obiecuja, a potem ciagna z naszych kieszeni na roznych bzdurnych oplatach chocby parkingowych

Comments are closed.