FAKTY

Potrącił chłopca, walczy o bezpieczeństwo uczniów

Radny powiatowy Krzysztof Waligórski chce, aby policja przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Radny Krzysztof Waligórski zaapelował do starosty, by w podległych powiatowi szkołach policja zorganizowała akcję profilaktyczną na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze mieliby przypomnieć uczniom, że jako piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu.

– Dzieci i młodzież chodzą coraz bardziej rozkojarzone, a przecież poruszanie się po chodniku czy ulicy wymaga pewnej koncentracji – argumentował radny na sesji.

Krzysztof Waligórski to nauczyciel z wieloletnim stażem. O tym, że jazda także wymaga szczególnej koncentracji, przekonał się niedawno na własnej skórze, kiedy na pasach przy ul. Partyzanckiej potrącił nastolatka (CZYTAJ TUTAJ). Obaj mieli zielone światło, ale radny powinien przepuścić chłopca.

– Obwiniam się wciąż o to, bo mogłem wcześniej zacząć uważać. Nie życzę nikomu takiego przeżycia. Na szczęście chłopiec szybko opuścił szpital, ale na pewno bardzo się przestraszył. Dobrze, że miałem sprawne hamulce, gdyby było inaczej, mogłoby skończyć się gorzej. To było wyjątkowo pechowe zdarzenie. O ironio – jechałem wtedy, aby rozdawać odblaski, mające poprawić bezpieczeństwo pieszych – mówi w rozmowie z pabianice.tv


2 komentarze do “Potrącił chłopca, walczy o bezpieczeństwo uczniów

  1. Q…wa!
    Czarni walczą z pedofilią.
    O aborcji decydują homoseksualiści.
    A u nas – przestępca drogowy o rozwagę apeluje do ofiar……

Comments are closed.