FAKTY

Potrzeba 10 razy tyle

Lokalna społeczność zaangażowała się w pomoc choremu chłopcu.

„Razem dla Bartusia” – pod takim hasłem zorganizowano szereg charytatywnych akcji dedykowanych 5-letniemu Bartkowi Pawlakowi z Ksawerowa, który walczy z nowotworem.

Na początku grudnia w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbyło się otwarcie wystawy malarskiej łódzkiego środowiska artystycznego, a w Gminnym Przedszkolu kiermasz bożonarodzeniowy. Świąteczne ozdoby przygotowały dzieci i nauczyciele, były również kosmetyki, ubrania, zabawki, biżuteria i inne przedmioty, które przekazały hurtownie, sklepy i anonimowe osoby. Uzbierano 8.532 zł.

Kilka dni później skakaliśmy w maratonie zumby (pojawił się na nim Bartek wraz z rodzicami), któremu towarzyszył kolejny kiermasz (zorganizowany przez pabianiczankę Annę Lichnowską). Podczas imprezy do puszek wpadło łącznie 7.090 zł.

Wielki finał ksawerowskich akcji odbył się w minioną sobotę (poprowadził go Maciej Kucharek z Creality). W GDKzB można było wylicytować obrazy z wystawy zainaugurowanej na początku grudnia – np. portret czołgisty Janka z serialu „Czterej pancerni i pies” został kupiony za 600 zł. Na koniec koncert dali „Normalsi”. Udało się uzbierać 19.201 zł (w tym 2.800 zł dorzucili członkowie klubu sportowego GKS Ksawerów wraz z rodzicami).

Pieniądze na leczenie chłopca zbieraliśmy również na pabianickim jarmarku świątecznym – to kwota 3.428,92 zł (w tym 490 zł, które wpadło do puszek podczas zbiórki krwi). Akcja „Razem dla Bartka” przyniosła łącznie 38.251,92 zł. Przez najbliższy czas zbiórkę prowadzić będą jeszcze ksawerowscy sołtysi.

Terapia przeciwciałami anty-GD2 kosztuje 1 milion złotych. Pieniądze wciąż można wpłacać na konto Fundacji KRWINKA: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 z dopiskiem „Bartek Pawlak”. W sumie jest już niecałe 100 tys. złotych. Wkrótce Bartusiowi będziemy mogli również przekazać 1% podatku.

Tagi: