FAKTY

Potrzebne wielofunkcyjne łóżeczko dla nieuleczalnie chorej dziewczynki

 4-letnia Milenka z Pabianic potrzebuje specjalnego sprzętu.  Jego cena przekracza 20 tys. zł.

Pabianiczanka urodziła się z bardzo rzadkim, uwarunkowanym genetycznie, postępującym schorzeniem – chorobą Niemann Pick, zwaną też „dziecięcym alzheimerem”. Choroba ta powoduje odkładanie się lipidów w narządach wewnętrznych takich jak śledziona, wątroba, płuca, a przede wszystkim mózg, co prowadzi do ich uszkodzenia. Dziecko stopniowo traci wszystkie podstawowe umiejętności, jakie wcześniej nabyło. Milenka nie chodzi, nie mówi, przestaje jeść. Schorzenie jest właściwie nieuleczalne i prowadzi do śmierci. Istnieją jedynie leki spowalniające rozwój choroby, są jednak bardzo drogie i nierefundowane.

Dziewczynka jest bardzo pogodna i uwielbia podróże. Codzienną opiekę nad dziewczynką bardzo ułatwiłoby specjalistyczne, nowoczesne wielofunkcyjne łóżeczko rehabilitacyjne m.in. z możliwością regulacji wysokości. Jego cena jest jednak bardzo duża i przekracza możliwości finansowe rodziny.

Fundacja Dziecięca Fantazja prosi o wsparcie dla chorej dziewczynki w ramach programu wishsurfing.

Dla wielu osób aktualnie są ciężkie czasy. Ale jeżeli mamy zdrowe dzieci, sami jesteśmy zdrowi to już jesteśmy wygrani. Niestety, nie wszyscy mają takie szczęście. Niektórzy walczą od urodzenia. A koszty utrzymania chorego dziecka są zawrotne. Jedno z rodziców chorego dziecka nie może iść do pracy, bo musi zajmować się dzieckiem – tłumaczy Patrycja Wróbel z zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja.

Każda kwota przybliża do celu.

Poświęćcie chwilę, przeczytajcie, wyślijcie kilka złotych. Darowiznę można odliczyć od podatku. Udostępnienie też jest ogromnym wsparciem. Dzięki temu inne ciężko chore i niepełnosprawne dzieci mogą się dowiedzieć, że mają szanse na spełnienie swoich marzeń – dodaje Patrycja Wróbel.

Link do zbiórki TUTAJ