FAKTY

Powitali nowego szefa

Z wykształcenia jest prawnikiem. Specjalizuje się policyjnych technikach operacyjnych.

Młodszy inspektor Tomasz Szwed od 14 lutego pełnił obowiązki szefa Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Dziś uroczyście powitano go na stanowisku, na które wprowadził go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski.

Razem z policjantami, z którymi przyszło mi współpracować, dołożę wszelkich starań, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu i realizować nasz wspólny cel – chronić i pomagać tym, którzy tego potrzebują – powiedział nowy komendant pabianickiej jednostki.

Mł. insp. Tomasz Szwed, nowy szef KPP, jest łodzianinem i ma 51 lat. Dotychczas był naczelnikiem Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Łodzi. W Policji służy od 1992 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Wydział Prawa i Administracji UŁ oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2015 roku ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego na Wydziale Bezpieczeństwo Wewnętrzne Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Szwed został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Przypomnijmy – poprzedni komendant insp. Cezary Petrus został odwołany z dnia na dzień, tuż po odprawie rocznej. Była to nagła decyzja komendanta wojewódzkiego. W komunikacie łódzkiej KWP można było przeczytać: „Decyzja o zmianie kierownictwa pabianickiej komendy podyktowana była koniecznością zmiany sposobu zarządzania jednostką mającego wpływ na atmosferę i wyniki pracy” (CZYTAJ TUTAJ).